Pisz. Nastolatek utknął między kabiną a naczepą tira. Przejechał tak 20 km!

i

Autor: pixabay.com/ mapa IMGW Pisz. Nastolatek utknął między kabiną a naczepą tira. Przejechał tak 20 km!

Pisz. Nastolatek utknął między kabiną a naczepą tira. Przejechał tak 20 km!

2022-04-29 10:10

Niecodzienne i niezwykle niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w Piszu. 19-latek chciał przejść przez przejście dla pieszych. Zamiast jednak ominąć stojący w korku samochód ciężarowy, wszedł na zaczep łączący kabinę z naczepą. Nieświadomy niczego kierowca ruszył. 19-latek jechał tak około 20 km.

Sytuacja miała miejsce w minioną środę (27 kwietnia) przed godziną 11.00 na rondzie w Piszu. Policja otrzymała zgłoszenie, że jakiś młody mężczyzna utknął między kabiną a naczepą tira. Do tego samochód ruszył w kierunku Rucianego – Nidy, a nastolatek woła o pomoc.

Funkcjonariusze ustalili, że „pasażerem na gapę” był 19-letni mieszkaniec gminy Pisz.

— Mężczyzna ten chciał przejść przez przejście dla pieszych, częściowo zajęte przez samochód ciężarowy marki Scania z naczepą, stojący w korku. Pieszy nie czekając, aż pojazd odjedzie, wskoczył na zaczep łączący kabinę z naczepą. Chciał w ten sposób ominąć ciężarówkę. Tymczasem kierowca ruszył, a 19-latek nie zdążył zeskoczyć. Jechał tak około 20 km po drodze wołając do kierującego, by się zatrzymał. Ten niczego nie słyszał, więc nie reagował. Dopiero w Rucianem – Nidzie kierowca zauważył, że ma „pasażera na gapę”. 19-latkowi udało się wówczas bezpiecznie zejść — relacjonuje nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowa KPP w Piszu.

Za naruszenie przepisów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym 19-latkowi grozi kara grzywny do 3000 zł albo kara nagany.

QUIZ. Te lektury będą na maturze 2022. Rozpoznasz je po fragmencie? Sprawdź, czego nauczyła cię polonistka

Pytanie 1 z 10
Z której lektury na maturę 2022 pochodzi ten cytat? "Chłop potęgą jest, i basta!"
ESKA XD #047 | FAME MMA 14, EUROWIZJA, MATURA, LEWITUJĄCE SAMOCHODY