Potrącił 6-letnią dziewczynkę na przejeździe dla rowerów. Sprawą zajął się sąd [WIDEO]

2020-10-16 14:07 agada PAP
Potrącenie 6-latki na Al. Artyleryjskiej w Olsztynie. Policja szuka sprawcy zdarzenia
Autor: KMP Olsztyn Potrącenie 6-latki na Al. Artyleryjskiej w Olsztynie. Policja szuka sprawcy zdarzenia

Sąd Rejonowy w Olsztynie zajmie się sprawą motocyklisty obwinionego o potrącenie kilkuletniej dziewczynki na przejeździe dla rowerzystów. Mężczyzna nie miał uprawnień do prowadzenia motocykla, a pojazd nie był dopuszczony do ruchu.

Poszukiwany sprawca potrącenia rowerzystki

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Olsztyn. Sąd bada sprawę motocyklisty obwinionego o potrącenie dziewczynki na przejeździe dla rowerzystów

Jak poinformował PAP w piątek rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski, 3 sierpnia do Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynął wniosek Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie, który chce ukarania Krystiana Z.

Chodzi o zdarzenie drogowe, do którego doszło 25 czerwca 2020 roku na rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Olsztynie, na skrzyżowaniu ul. Bałtyckiej z al. Schumana. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule: Potrącił 6-latkę i odjechał. Policja szuka sprawcy zdarzenia [WIDEO]

Krystian Z. został obwiniony o to, że tego dnia, nie posiadając odpowiednich uprawnień, kierował na skrzyżowaniu ul. Bałtyckiej z al. Schumana niedopuszczonym do ruchu motocyklem Suzuki, a następnie nie ustąpił pierwszeństwa kilkuletniej dziewczynce znajdującej się na oznakowanej drodze dla rowerów. W rezultacie obwiniony miał doprowadzić do potrącenia dziewczynki oraz zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu lądowym.

Wraz z wnioskiem o ukaranie policja złożyła także wniosek o skazanie obwinionego bez przeprowadzenia rozprawy i wymierzenie mu kary grzywny w kwocie 800 zł.

Sąd Rejonowy w Olsztynie chce jednak ostrzejszej kary dla motocyklisty niż policja. Chodzi o wymierzenie obwinionemu kary grzywny w kwocie 1500 zł oraz orzeczenie środka karnego w postaci zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres jednego roku. Sąd odroczył posiedzenie w tej sprawie do 22 października.

(PAP)