Podczas budowy drogi natknęli się na niewybuch. Akcja saperów w gminie Węgorzewo

i

Autor: KPP Węgorzewo Podczas budowy drogi natknęli się na niewybuch. Akcja saperów w gminie Węgorzewo

Podczas budowy drogi natknęli się na niewybuch. Akcja saperów w gminie Węgorzewo

2021-09-08 11:10

Mieszkaniec gminy Węgorzewo podczas prac przy budowie drogi natrafił na pocisk artyleryjski. Według policyjnego pirotechnika najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Na miejsce wezwano saperów z Jednostki Wojskowej w Giżycku.

Węgorzewska policja otrzymała zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu we wtorek (7 września). Na miejsce natychmiast skierowano  patrol wraz z policyjnym pirotechnikiem. - Jak się okazało mieszkaniec gminy Węgorzewo, podczas prac ziemnych przy budowie drogi natknął się na niewybuch. O swoim spostrzeżeniu powiadomił policję. Według pirotechnika jest to pocisk artyleryjski kaliber 76 mm pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej - informuje asp. Agnieszka Filipska, rzecznik prasowy KPP w Węgorzewie.

Mundurowi zabezpieczyli miejsce odnalezionego niewybuchu do czasu przyjazdu saperów z Jednostki Wojskowej w Giżycku, którzy zabrali znalezisko celem jego zneutralizowania.

Raport z Anteny 07.09

Tego samego dnia niewybuch został odnaleziony również podczas budowy instalacji wodno-kanalizacyjnej w Lidzbarku Warmińskim na ulicy Orneckiej. - Operator koparki natrafił na przedmiot przypominający niewybuch. Prace zostały przerwane i powiadomiono policję. Policyjny pirotechnik rozpoznał niewybuch - grant moździerzowy. Przeszukał teren wokół znaleziska oraz przekazał szczegółowe informacje dla patrolu saperskiego. Odnaleziony niewybuch został zabezpieczony do czasu przyjazdu patrolu saperskiego przez policjantów - podaje kom. Bartosz Matuszyk, oficer prasowy KPP w Lidzbarku Warmińskim.

Niewybuch został przetransportowany przez saperów na poligon wojskowy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl