Pierwsza gmina w powiecie olsztyńskim wprowadziła darmową komunikację

i

Autor: Facebook: Gmina Stawiguda

Wiadomości

Pierwsza gmina w powiecie olsztyńskim wprowadziła darmową komunikację

2024-04-02 12:35

Mieszkańcy jednej z podolsztyńskich gmin mogą być zadowoleni. Władze ich samorządu zdecydowały się wprowadzić darmową komunikację dla wszystkich. Jest to pierwsza gmina w regionie, która zdecydowała się na taki krok. O jakiej miejscowości mowa? Odpowiedź w artykule poniżej.

Gmina pod Olsztynem wprowadziła darmową komunikację

Władze gminy Stawiguda od kilku lat mogą korzystać z komunikacji publicznej. Wprowadzono ją tam w 2019 r. Autobusy miały jeździć m.in. z Tęczowego Lasu w Olsztynie przez Bartążek do Rusi. Do wyboru jest pięć tras. Jednorazowy bilet kosztuje 3 zł, a ulgowy jest o połowę tańszy. Z kolei za bilet miesięczny trzeba zapłacić 80 zł, a za ulgowy – 40 zł.

Wójt gminy Stawiguda Michał Kontraktowicz wraz z radnymi przygotował projekt uchwały, który gwarantuje wszystkim mieszkańcom darmowe przejazdy komunikacją publiczną.

- Bilet aglomeracyjny wchodzi w życie. Na dzisiejszej (21 marca – przyp. red.) sesji Rady Gminy radni nie tylko jednogłośnie zagłosowali za tym rozwiązaniem, ale w toku dyskusji darmowe przejazdy, komunikacją gminną, którymi pierwotnie mieli być objęci uczniowie, studenci i seniorzy, zostały zaproponowane dla wszystkich mieszkańców naszej gminy – poinformował wójt Stawigudy.

Trasy autobusów do korekty? Władze przygotowały ankietę

Żeby skorzystać z darmowej komunikacji publicznej, należy pozyskać bilet miesięczny. Możliwe też, że trasy autobusów zostaną zmodyfikowane.

- Po tych kilku latach testów jednak niektóre trasy i godziny kursów wymagają modyfikacji, dlatego też przeprowadzimy wśród mieszańców naszej gminy ankietę, aby mogli wyrazić swoje oczekiwania, a my postaramy się im sprostać. To ważne, bo komunikacja będzie użyteczna tylko wtedy, gdy w jej projektowanie będą zaangażowani sami zainteresowani – przekazał Gazecie Olsztyńskiej Michał Kontraktowicz.

Przejazd inauguracyjny nową linią tramwajową w Olsztynie

Najbogatsze gminy wiejskie w warmińsko-mazurskim. Tam żyje się najlepiej [RANKING]