Samochody Google Street View w warmińsko-mazurskim. Przez które miasta przejadą? Sprawdź listę!

i

Autor: pixabay.com

Wiadomości

Samochody Google Street View w warmińsko-mazurskim. Przez które miasta przejadą? Sprawdź listę!

2024-04-05 14:24

Już wkrótce samochody Google ponownie wyruszą w Polskę. Pojazdy są wyposażone w aparaty fotograficzne, dzięki którym dane w usłudze Google Street View zostaną zaktualizowane. Wiadomo też, w których miejscowościach się pojawią. Auta te będzie można spotkać także na drogach Warmii i Mazur. Listę miejsc z regionu znajdziecie poniżej.

Auta Google ponownie wyruszą w trasę. Gdzie się pojawią?

Pojazdy Google zbierają dane na ulicach całej Polski. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi, użytkownik ma okazję zobaczyć dane miejsce z perspektywy pierwszej osoby, co umożliwia m.in. odbycie wirtualnego spaceru po wybranej miejscowości. Już niedługo auta internetowego giganta ponownie wyruszą w trasę. Każdy może sprawdzić, w jakich miejscach ich szukać. Jak to zrobić?

Wystarczy wejść w zakładkę „Jak to działa” na stronie Google Street View. W dziale „Planowane podróże” trzeba wybrać z rozwijanej listy kraj, który nas interesuje, a dalej otrzymuje się informacje o miejscach i okresach, w których samochód Google ma się pojawić.

Pojazdy Google w warmińsko-mazurskim. Sprawdź listę miejscowości

Auta Google będą jeździły po całym kraju aż do listopada. W niektórych miejscach już można je spotkać. Będą mogli je zauważyć m.in. mieszkańcy takich miejscowości jak:

Brodnica, Zduńska Wola, Bielsko-Biała, Świdnica, Krosno czy Jarocin. W województwie warmińsko-mazurskim również będą jeździły. Będzie można je spotkać w tych miejscowościach:

  • Bartoszyce,
  • Górowo Iławeckie,
  • Pieniężno,
  • Orneta,
  • Jonkowo,
  • Maćki,
  • Węgorzewo,
  • Pozezdrze,
  • Kruklanki.

Biuro prasowe Google poinformował portal android.com.pl, że trasy pojazdów są na bieżąco planowane przez zespół logistyczny. Wpływ na decyzję ma kilka czynników, w tym gęstość zaludnienia. Zbieranie zdjęć jest procesem obszernym i czasochłonnym. Realizacja może trwać wiele dni lub nawet tygodni. Czas ten jest uzależniony od warunków atmosferycznych.

Pierwsza odsłona targów „Moda na Olsztyn” w hali Urania

To najdłuższa ulica w Olsztynie. Przebiega aż przez trzy osiedla. Zaskakujące, ile ma metrów!