Pasłęk. Złodzieje ukradli traktor seniorowi

i

Autor: policja.gov.pl Policja znalazła "ciapka" w innym gospodarstwie

Pasłęk. Złodzieje ukradli traktor seniorowi. "Ciapka" odzyskała policja

2021-07-06 12:27

Kilka dni temu, pewien senior spod Pasłęka zorientował się, że z jego obejścia zniknął ciągnik. Ursus, bardzo popularny w latach PRL-u, nie dostał nóg, a padł łupem złodziei. Pojazd co prawda lata świetności miał już za sobą, ale wciąż działał i nadawał się do pracy. Właściciel zgłosił kradzież elbląskim policjantom.

Ciągnik rolniczy Ursus C330, kiedyś można było spotkać niemal w każdym, polskim gospodarstwie. Dziś w obejściach rolników widywany jest zdecydowanie rzadziej, ale ciągle budzi zainteresowanie, również wśród przestępców. Taki właśnie „ciapek” należący do seniora z okolic Pasłęka, padł łupem złodziei.

Lato na wypasie w Olsztynie

Funkcjonariusze ustalili, że pojazd trafił do innego gospodarstwa, oddalonego o 20 kilometrów od Pasłęka. Tam znaleźli go ustawionego wśród pokrzyw. Ustalili też, kto stoi za kradzieżą i komu został sprzedany. Według tych ustaleń, za sprawą kradzieży stało dwóch mężczyzn. Jeden z nich został już zatrzymany. Jest to 32-latek wcześniej notowany za przestępstwa. Drugiego z mężczyzn jeszcze poszukujemy – mówi Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.

Krzysztof Nowacki z KMP w Elblągu: odnaleźliśmy traktor w innym gopodarstwie

Ciągnik wrócił do prawowitego właściciela. Sprawcom kradzieży grozi do 5 lat więzienia.

 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl