Indykpol AZS Olsztyn - Cuprum Lubin

Autor: Indykpol AZS Olsztyn Pierwsza wygrana drużyny z Olsztyna w tym sezonie PlusLigi

Jest przełamanie! Indykpol AZS Olsztyn wygrał z Cuprum Lubin [ZDJĘCIA, AUDIO]

2020-09-29 21:39

Indykpol AZS Olsztyn odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie PlusLigi. W meczu 4 kolejki pokonał na wyjeździe Cuprum Lubin 3:0 (22:25, 20:25, 21:25).

Jak to się mówi... jak wygrać, to w bardzo dobrym stylu! Dla obu ekip była to rywalizacja o pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Niechlubną serię porażek przerwali zawodnicy z Olsztyna. Zielona Armia pokonała na wyjeździe Cuprum Lubin, a statuetkę MVP odebrał Damian Schulz (63 proc. skuteczności w ataku).

Autor: Indykpol AZS Olsztyn Statuetkę MVP odebrał Damian Schulz

Do pierwszego zwycięstwa w sezonie poprowadził akademików duet: Wojciech Żaliński i Damian Schulz. Schulz zdobył 18 punktów, natomiast Żaliński dołożył 15 „oczek” i świetną zagrywkę.

Mecz lepiej zaczęli gospodarze. Szybko zbudowali sobie przewagę, ale akademicy w połowie seta zaczęli łapać oddech w przyjęciu i w ataku. Dobrze zaczął też funkcjonować blok i to wystarczyło wygrać pierwszą partię 25:22. W drugim secie dopiero w jego połowie Indykpol AZS Olsztyn przejął inicjatywę, co poskutkowało jeszcze bardziej przekonującym zwycięstwemv25:20. Trzeci set miał podobny przebieg do drugiego. Spotkanie zakończył atomowym serwisem Ruben Schott. Akademicy wygrali ostatnią partię 25:21

Posłuchaj: Jędrzej Gruszczyński, libero Indykpolu AZS Olsztyn, po meczu z Cuprum Lubin

Kolejne spotkanie Indykpol AZS Olsztyn rozegra w sobotę 3 października. O 17:30 w Hali Urania zmierzy się z MKS-em Będzin.

Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (22:25, 20:25, 21:25)

• Cuprum: Tavares, Ferens 6, Smoliński 9, Jimenez 10, Maruszczyk 5, Gunia 7, Szymura (l), Penczew 3, Lorenc 1, Jakubiszak, Magnuszewski.
  • Indykpol AZS: Stępień, Schott (10), Concepcion (5), Schulz (18), Żaliński (15), Teriomienko (8), Gruszczyński (libero) oraz Woch, Kapica, Droszyński, Poręba (1), Ciunajtis (l), Andringa

Z jakiego języka pochodzi to słowo? Komplet punktów to marzenie! Z pewnością się pomylisz