Eska Summer City Olsztyn! Stare Miasto i Mikołaj Kopernik [RELACJA]

2022-08-04 17:06

Trwa wakacyjna akcja Eska Summer City. To dwa miesiące extra zabawy z olsztyńską ekipą Radia ESKA. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie bawią się nasi słuchacze. Podpowiadamy, gdzie można spędzić wolny czas. Czekają na Was imprezy, zabawy i konkursy z nagrodami. Wypatrujcie eskowego Joggera i naszej pomarańczowej ekipy. Gdzie już byliśmy, to możecie sprawdzić na eska.pl!

Stare Miasto w Olsztynie z wieloma atrakcjami!

Ławeczka Mikołaja Kopernika i stary ratusz na olsztyńskiej starówce. Te dwa miejsca wybraliśmy na nasz kolejny wakacyjny podjazd Eska Summer City.

Główna cześć Starego Miasta to stary ratusz w którym obecnie mieści się biblioteka wojewódzka. Jest fontanna, a tuż obok niej swój punkt ma Paweł Pakuła, olsztyński bukinista, który umila czas mieszkańcom i turystom grając na katarynce i oferując bardzo ciekawe pamiątki. Paweł wrósł w krajobraz Starego Miasta i jest źródłem ważnych informacji o Olsztynie.

Obowiązkowym punktem na starówce jest ławeczka Mikołaja Kopernika, który mieszkał i pracował na zamku w Olsztynie. Nieopodal kościoła ewangelickiego w 650-lecie Olsztyna i 530-lecie urodzin Kopernika ustawiono jego rzeźbę i ławeczkę jego imienia. Warto pamiętać o zrobieniu w tym miejscu foty…

Jak minął czas ekipie Eska Summer City w tym miejscu Olsztyna – sprawdźcie naszą relację.

Eska Summer City Olsztyn! Stare Miasto i Ławeczka Mikołaj Kopernika

Jaka piosenka lata 2022 najbardziej do ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 8
Wskaż piosenkę, która najbardziej ci się podoba:

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy