Czy rozpoznasz te miejsca w Olsztynie po kadrze? Sprawdź się! [QUIZ]

i

Autor: Monika Smolik

Quiz

Mieszkasz w Olsztynie od lat? Sprawdź, czy rozpoznasz te miejsca po kadrze! [QUIZ]

2024-06-13 9:17

Większość osób, która mieszka w Olsztynie od wielu lat lub od urodzenia, uważa, że zna miasto jak własną kieszeń. Jednak stolica Warmii i Mazur skrywa także wiele ukrytych miejsc, a nowe osiedla rosną jak grzyby po deszczu. Uważasz, że Olsztyn nie ma przed tobą tajemnic? Sprawdź się w naszym quizie! 10/10 punktów zdobędą tylko mieszkańcy miasta.

Olsztyn - podstawowe fakty

Olsztyn jest stolicą województwa warmińsko-mazurskiego. W mieście mieszka ponad 170 tys. osób, jest to więc największe miasto regionu. Prezydentem jest Piotr Grzymowicz. Stolica Warmii i Mazur ma 23 osiedla. Oficjalnym hymnem jest „O Warmio moja miła”, do którego słowa napisała Maria Paruszewska, a muzykę skomponował Feliks Nowowiejski. Patronem Olsztyna jest św. Jakub, który pojawia się także na herbie. O tych podstawowych faktach zapewne słyszała większość mieszkańców miasta. Jednak miejscowość ta ma wiele urokliwych miejsc, o których mogli nie słyszeć nawet najstarsi mieszkańcy.

Czy dobrze znasz Olsztyn?

Codziennie takie ulice jak 1 Maja, Partyzantów, Jagiellońska czy al. Sikorskiego, al. Piłsudskiego i al. Wojska Polskiego są odwiedzane przez tysiące mieszkańców. Stanowią one jedne z głównych arterii miasta, nic dziwnego więc, że wielu mieszkańców bardzo dobrze zna te miejsca. Jednak Olsztyn skrywa wiele ciekawych i tajemniczych miejsc, o których niektórzy nawet nie słyszeli. Czy wiesz, gdzie znajduje się most Justusa albo jak wygląda park nad jeziorem Mummel? Koniecznie sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie o Olsztynie!

Czy rozpoznasz te miejsca w Olsztynie po kadrze? Sprawdź się! [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
1. To malownicze miejsce znajduje się nad:
Czy rozpoznasz te miejsca w Olsztynie po kadrze? Sprawdź się! [QUIZ]
20. Bieg Jakubowy w Olsztynie

Te filmy i seriale kręcono w Olsztynie. Nie o wszystkich tytułach mogliście wiedzieć!