Rozrywka

Rusza „Chwacko!”, czyli letni program MOK-u. Na starówce pojawiły się ogromne truskawki [ZDJĘCIA]

2023-06-26 9:50

W poniedziałek (26 czerwca) rusza letni cykl wydarzeń, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Chwacko!”. Organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. Na początek chętni będą mogli wziąć udział w kinie plenerowym w parku Podzamcze. Część mieszkańców mogła zauważyć na Starym Mieście wielkie truskawki, które pojawiły się przy latarniach.

Lato rozpoczyna się „Chwacko!”

W poniedziałek rusza letni program MOK-u „Chwacko!”. W tym roku symbolem wydarzeń jest truskawka. Z tej okazji wielu mieszkańców miasta mogło zauważyć na Starym Mieście wielkie czerwone owoce, które pojawiły się przy latarniach. Na początek chętni będą mogli wziąć udział w cyklu kina plenerowego w parku Podzamcze. Na początek zaproponowano film „Piosenki o miłości”, które okazały się największym przebojem ostatniego festiwalu w Gdyni. To debiut Tomasza Habowskiego. Projekcja odbędzie się nieopodal fontanny „Ryba z dzieckiem” w poniedziałek o 21:30.

Co jeszcze będzie się działo w Olsztynie latem?

W kolejnych dniach i tygodniach „Chwacko!” odbędą się m.in. Międzynarodowe Dni Folkloru Warmia, Dni Olsztyna, Fest Muza, Local Warming czy Olsztyński Festiwal Teatrów Ulicznych. Koncertowo bawić olsztynian i turystów będą m.in. Łydka Grubasa, Lady Pank, Vader, Maria Peszek czy Baranovski.

Nowością w tegorocznym programie jest Letni Uniwersytet im. Ambrożego Kleksa. To wakacyjny cykl animacyjno-edukacyjny inspirowany fabułą książek Jana Brzechwy.

- Wydarzenie odbędzie się w Zajezdni Trolejbusowej oraz na terenie przyległym - mówi Agnieszka Prusik z Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. - W samej Zajezdni powstanie interakcyjna wystawa, luźno nawiązująca do fabuły „Akademii Pana Kleksa”, z szeregiem stanowisk animacyjnych i elementami graficznymi zaprojektowanymi specjalnie na potrzeby projektu. Poszczególne elementy wystawy będą zachęcać do podjęcia określonego działania.

Akademia to w sumie 15 lipcowych spotkań. Kolejne tygodnie będą tematycznie sprofilowane, a ich tematyka będzie nawiązywać do kluczowych wątków fabuły książek.

Program wydarzeń i bilety

Informacje o cyklu wydarzeń oraz program można zobaczyć tutaj. Bilety na płatne wydarzenia dostępne są na stronie MOK-u www.mok.olsztyn.pl.

Kortowiada 2023. Kolorowa Parada Wydziałów przeszła ulicami Olsztyna

Święto Muzyki 2023 w Olsztynie