Ciężarówka uderzyła w bariery. Zablokowana ekspresówka na wysokości Olsztynka [ZDJĘCIA]

2023-02-09 9:21

Uwaga kierowcy! Zablokowany zjazd z S7 na S51 w kierunku Olsztynka na węźle Olsztynek-Zachód. Samochód ciężarowy uderzył w bariery ochronne. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Wypadek na zjeździe z S7 na S51 w kierunku Olsztynka

Czwartkowy poranek nie dla wszystkich rozpoczął się najlepiej. Wszystko z powodu dwóch zdarzeń drogowych. Pierwsze z nich miało miejsce na obwodnicy Olsztyna na wysokości miejscowości Klebark Wielki. Do kolejnego doszło na zjeździe z S7 na S51 w kierunku Olsztynka na węźle Olsztynek-Zachód. Samochód ciężarowy uderzył w bariery energochłonne, przez co nastąpiły wycieki płynów. Na szczęście nie ma poszkodowanych.

— Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 27-letni kierowca pojazdu ciężarowego marki DAF stracił panowanie i uderzył w bariery ochronne — przekazał "Gazecie Olsztyńskiej" mł. asp. Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie — Z relacji kierowcy wynika, że sprawcą kolizji był kierowca innej ciężarówki, który zajechał mu drogę i uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci weryfikują te informacje — dodał.

Obecnie trwa oczekiwanie na holownik, następnie służby będą sprzątać płyny. Zablokowany jest zjazd z S7 na S51, w kierunku Gdańska można przejechać. Objazd wyznaczono przez węzeł Rychnowo.

Utrudnienia mogą potrwać nawet do sześciu godzin.

Olsztyn. Samochód wjechał w tramwaj. Wszystko się nagrało