Bon 100 złotych na zakup dekodera. Gdzie złożyć wniosek o dopłatę?

i

Autor: Unsplash - Jess Morgan Bon 100 złotych na zakup dekodera. Gdzie złożyć wniosek o dopłatę?

Bon 100 złotych od rządu. Zrealizujesz go w dowolnym sklepie. Gdzie złożyć wniosek?

2022-02-11 8:57

Dodatkowe 100 złotych otrzymamy na zakup dekodera do telewizora w związku z wprowadzanym w 2022 roku nowym standardem nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Bon będzie można zrealizować w dowolnym sklepie, który zgłosi się do programu. Gdzie złożyć wniosek o pieniądze? Kiedy będzie można pobierać bony? Szczegóły w artykule.

We wtorek (8 lutego) Sejm uchwalił ustawę o wsparciu gospodarstw domowych w ponoszeniu kosztów związanych ze zmianą standardu nadawania naziemnej tv cyfrowej. Zgodnie z jej zapisami, rząd dofinansuje kwotą 100 zł zakup dekoderów, umożliwiających odbiór naziemnej telewizji cyfrowej w nowym standardzie, który zostanie wprowadzony w tym roku.

Pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński wyjaśnił, że zmiana ta jest spowodowana regulacjami na poziomie unijnym. - UE stwierdziła, że w celu uwolnienia pasma pod szybki internet, pod telefonię 5G niezbędne jest przesunięcie pasma, na którym nadawana jest naziemna telewizja cyfrowa - powiedział.

CZYTAJ TEŻ: Zmiana standardu telewizji - OSZUSCI CHCĄ NA TYM ZAROBIĆ! Poznajcie ich sposób

Zaznaczył, że bon na zakup dekodera do odbioru telewizji naziemnej będzie można zrealizować w dowolnym sklepie, który zgłosi się do programu. - Myślimy, że już na początku marca będzie można pobierać bony, robić te zakupy - stwierdził. Zaznaczył, że zmiany nie obejmą "innych technologii nadawania naziemnej telewizji cyfrowej: kablówki, satelity".

Bon 100 złotych na zakup dekodera. Gdzie złożyć wniosek o dopłatę?

Wniosek o dopłatę będzie można składać elektronicznie – z wykorzystaniem platformy gov.pl, jak również za pośrednictwem pracowników Poczty Polskiej. W odpowiedzi na złożony wniosek osoba uprawniona otrzyma specjalny kod na podany we wniosku adres email lub w postaci wydruku – w przypadku wniosku za pośrednictwem pracownika Poczty Polskiej S.A. Przyznany kod będzie można realizować w sklepach stacjonarnych, internetowych oraz poprzez internetowe platformy sprzedażowe.

Nowy standard nadawania w czterech etapach [TERMINY]

Przejście na nowy standard nadawania będzie przeprowadzane w czterech etapach. Pierwszy, od 28 marca 2022 r. dotyczyć będzie województw dolnośląskiego i lubuskiego, a drugi, od 25 kwietnia 2022 r., województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Trzeci etap, od 23 maja 2022 r., dotyczyć ma łódzkiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego, a czwarty, od 27 czerwca 2022 r. - województw: lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego.

Szybkie Pytania - Kuba Szmajkowski [TRAILER]

Czy wiesz jaki mandat dostaniesz za to wykroczenie? Sprawdź się naszym QUIZIE!

Pytanie 1 z 10
Przekraczając prędkość o 71 km/h i więcej trzeba liczyć się z mandatem o wysokości?
Kierująca skodą  na ul. Krzywoustego przekroczyła prędkość o 36 km/h