Pierwsze eliminacje do Ajdola 2024

i

Autor: Olaf Kosela

kortowiada

Zaśpiewaj na scenie głównej podczas Kortowiady 2024! Pierwsze eliminacje do „Ajdola” za nami

2024-04-15 15:37

63. Kortowiada zbliża się wielkimi krokami. Znamy już większość tegorocznego line-up, więc organizatorzy zaczęli ujawniać pierwsze wydarzenia towarzyszące juwenaliom. Jednym z nich jest konkurs muzyczny „Ajdol”, do którego trwają właśnie eliminację. Zwycięzcy zabawy ponownie będą mieli szansę wystąpić na scenie głównej podczas Kortowiady.

Tegoroczna Kortowiada odbędzie się między 22 a 25 maja. Jak zawsze nie zabraknie wielu imprez towarzyszących, które bez wątpienia urozmaicą całą zabawę. Jedno z takich wydarzeń właśnie trwa. Mowa o konkursie muzycznym „Ajdolu”, podczas którego wyłaniane są największe wokalne talenty spośród studentów, ale nie tylko, ponieważ jedynym warunkiem wzięcia udziału jest pełnoletność. Pierwsze eliminacje do „Ajdola” odbyły się w czwartek 11 kwietnia w olsztyńskim Carpenterze na Starym Mieście. Spośród 15 zapisanych osób, decyzją jury do finału przeszło 5 uczestników. Warto wspomnieć, że zasadą każdego wystąpienia podczas eliminacji jest solowe zaśpiewanie wybranego utworu a cappella, czyli bez podkładu muzycznego. Same prezentowane piosenki nie mają żadnych ograniczeń – mogą być zarówno coverami, jak i autorskimi tworami.

- Pierwsze eliminacje do tegorocznego "Ajdola" wyszyły wspaniale. Drugi rok z rzędu spotkaliśmy się w Carpenterze na olsztyńskiej Starówce i ponownie nas nie zawiódł. Tak samo uczestnicy - zgłoszonych mieliśmy 15 osób, a wystąpiło 13. Myślę, że wszyscy bawili się świetnie, nasze jury również. Brawa były gromkie i każdemu wystąpieniu towarzyszyło dużo śmiechu oraz radości - mówi Agata Szymanowicz z RUSS UWM.

Kolejne eliminacje i… Finał!

Nie jest to koniec, ponieważ odbędą się jeszcze dwie tury eliminacji i w dalszym ciągu można się na nie zapisywać. Najbliższe startują w czwartek (18 kwietnia) o 21:00 w Carpenterze na olsztyńskiej Starówce. Ostatnie odbędą się 25 kwietnia, również o 21:00 w Carpenterze. Zwycięzcy eliminacji spotkają się 9 maja w finale, który będzie miał miejsce na Plaży Kortowskiej. Tam zostanie wybranych trzech zwycięzców, którzy otrzymają możliwość wystąpienia na głównej scenie podczas tegorocznej Kortowiady. Dodatkowo w tej edycji zaplanowane jest głosowanie z udziałem widowni, która wybierze jednego szczęśliwca, który będzie mógł nagrać swój własny utwór w profesjonalnym studiu muzycznym.

Posłuchaj: Oskar Biedrzyński rozmawia z jednym ze zwycięzców pierwszych eliminacji do "Ajdola" 2024
Posłuchaj: Oskar Biedrzyński rozmawia z Agatą Szymanowicz z RUSS UWM o podsumowaniu pierwszych eliminacji do "Ajdola" 2024

Harry Potter i Książę Półkrwi QUIZ: Prawda, czy Fałsz? Sprawdź, jak dobrze znasz tę część

Pytanie 1 z 16
Pierwszą osobą, z którą Harry rozmawia, jest Dumbledore