Zamknięte siłownie. Są jednak wyjątki! Kto może ćwiczyć od 17 października?

2020-10-17 7:55 agada
Zamknięte siłownie. Są jednak wyjątki! Kto może ćwiczyć na siłowni?
Autor: Unplash Nowe obostrzenia. Zamknięte siłownie. Są jednak wyjątki! Kto może ćwiczyć?

Od soboty (17 października) obowiązują nowe obostrzenia w sporcie. Te dotyczą m.in. zamknięcia siłowni, basenów, klubów fitness czy szkół tańca. Okazuje się jednak, że są pewne wyjątki. Kto może korzystać z obiektów sportowych? Szczegóły znajdziesz w artykule na ESKA Olsztyn.

Trener personalny o zamknięciu branży fitness: "Od jutra nie zarabiam"

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Nowe obostrzenia. Zamknięte siłownie i baseny

Od soboty, 17 października, weszły w życie nowe zasady bezpieczeństwa w sporcie. Zarówno w strefie żółtej, jak i czerwonej wydarzenia sportowe odbywać się będą bez udziału publiczności. Z kolei w zajęciach lub wydarzeniach sportowych oraz współzawodnictwie sportowym może brać udział nie więcej niż 250 uczestników jednocześnie, nie licząc osób zajmujących się obsługą wydarzenia. Ponadto zamknięte zostają siłownie, kluby i centra fitness, baseny, aquaparki, sportowe kluby taneczne oraz szkoły tańca. Z wymienionych obiektów sportowych będzie można korzystać jedynie w kilku przypadkach.

Zamknięte siłownie. Są jednak wyjątki. Kto może korzystać z siłowni?

Ministerstwo Sportu opublikowało w piątek (16 października) rozporządzenie, z którego wynika, że z zakazu prowadzenia działalności wyłączone są baseny, siłownie, kluby i centra fitness, które:

  • działają w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów,
  • są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych,
  • są przeznaczone dla studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.

Jak czytamy na stronie ministerstwa, obowiązuje zakaz prowadzenia działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 96.04. – podklasa ta obejmuje: działalność usługową łaźni tureckich, saun i łaźni parowych, solariów, salonów odchudzających, salonów masażu itp. mającą na celu poprawę samopoczucia).

Jeżeli chodzi o sportowe kluby taneczne oraz szkoły tańca, są one wyłączone z zakazu prowadzenia działalności polegającej na udostępnieniu miejsca do tańczenia organizowanego w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni.

Całe rozporządzenie dotyczące nowych zasad bezpieczeństwa w sporcie znajdziesz >>TUTAJ<<

Posłuchaj o 3 metodach uczenia się i zapamiętywania oraz o sposobach ćwiczenia pamięci. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.