Wyniki matur 2023. Jaka zdawalność w województwie warmińsko-mazurskim?

i

Autor: pixabay.com Wyniki matur 2023. Jaka zdawalność w województwie warmińsko-mazurskim?

Edukacja

Poznaliśmy wyniki matur z warmińsko-mazurskiego. Ile osób zdało egzamin?

2023-07-07 11:39

W piątek (7 lipca) uczniowie z całej Polski poznali wyniki z tegorocznych matur. Pisemny egzamin maturalny z języka polskiego zdało 97 proc. absolwentów, egzamin z matematyki 88 proc. absolwentów, a z języka angielskiego 97 proc. – podała Centralna Komisja Egzaminacyjna. A jak prezentują się wyniki matur w województwie warmińsko-mazurskim? Szczegóły poniżej.

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki matur 2023

Na ten dzień z niecierpliwością i w ogromnym stresie wyczekiwali wszyscy, którzy podeszli do tegorocznego egzaminu dojrzałości. W piątek (7 lipca) uczniowie poznali wyniki swoich matur. Egzamin zdało 84,4 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Z kolei 11,3 proc. abiturientów, którzy nie zdali jednego przedmiotu, ma prawo do poprawki w sierpniu. 

Pisemny egzamin maturalny z języka polskiego zdało 97 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, egzamin z matematyki – 88 proc. absolwentów, a z języka angielskiego, najczęściej wybieranego na maturze – 97 proc. – podała Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Wyniki matur 2023 w województwie warmińsko-mazurskim. Ile osób zdało egzamin dojrzałości?

A jak prezentują się wyniki matur w województwie warmińsko-mazurskim? Ile osób zdało, a ile czeka poprawka w sierpniu? Wstępne informacje o wynikach egzaminu maturalnego opublikowane zostały na oficjalnej stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży.

W województwie warmińsko-mazurskim do egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych w terminie głównym przystąpiło 8 102 tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych (liceów ogólnokształcących, techników, szkół artystycznych oraz branżowych szkół II stopnia) oraz 1 absolwent – obywatel Ukrainy.

Z podanych informacji wynika, że maturę w województwie warmińsko-mazurskim zdało 6 779 uczniów (83,7%).

  • Język polski. Zdawalność 96%
  • Matematyka. Zdawalność 88%
  • Język angielski. Zdawalność 97%

Z kolei 963 (11,9%) abiturientów, którzy nie zdali jednego przedmiotu, ma prawo do poprawki w sierpniu.

Matura 2023 - rady i patenty dla maturzystów #EwelinaPyta