Wybuch gazu na jachcie. Niebezpieczne zdarzenie w Okartowie. Jedna osoba poszkodowana!

i

Autor: pixabay.com

wiadomości

Wybuch gazu na jachcie. Niebezpieczne zdarzenie w Okartowie. Jedna osoba poszkodowana!

2024-05-28 13:17

82-letni żeglarz trafił do szpitala wskutek wybuchu gazu z butli, do którego doszło we wtorek (28 maja) na jachcie w Okartowie na mazurskim jeziorze Śniardwy. Według wstępnych ustaleń policji poszkodowany nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Do wybuchu doszło we wtorek przed południem na jachcie zacumowanym przy pomoście w Okartowie na Śniardwach. W ocenie straży pożarnej prawdopodobnie wybuchł gaz z butli, który nagromadził się w kabinie żaglówki.

- Butla nie została rozerwana, więc prawdopodobnie gaz ulatniał się przez jakiś czas i jakaś iskra spowodowała wybuch. Nie doszło do pożaru łodzi, ale fala uderzeniowa uszkodziła kabinę i pokład - powiedział PAP mł. bryg. Grzegorz Kuliś ze straży pożarnej w Piszu.

Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia i wynieśli butlę na zewnątrz. - W chwili wybuchu na żaglówce przebywał 82-letni mężczyzna, który został zabrany do szpitala. Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobnie nie doznał poważniejszych obrażeń - powiedziała PAP nadkom. Anna Szypczyńska z piskiej policji.

Na miejscu wybuchu pracują policjanci, którzy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Pożar łodzi na jeziorze Śniardwy. Trzy osoby poparzone, jedna w stanie ciężkim [ZDJĘCIA]

Pijany kierowca staranował autobus. Nagranie z wypadku