Wiadomości

Pożar autokaru ze szkolną wycieczką pod Ostródą. Dzieci jechały z Iławy do Olsztyna

2024-05-28 14:43

Na drodze S5 w Wirwajdach (powiat ostródzki) doszło do pożaru silnika w autokarze, którym dzieci jechały na szkolną wycieczkę - podała we wtorek policja. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Szczegóły w materiale poniżej.

Według policji zapalił się silnik w autokarze, którym z Iławy do Olsztyna podróżowało 32 przedszkolaków, czworo opiekunów i kierowca. – Dzieci bezpiecznie ewakuowano, nic się nikomu nie stało – przekazał podkom. Michał Przybyłek z ostródzkiej policji.

Początkowo policja podawała, że pożar objął jedynie komorę silnika. Pasażerowie i kierowca zdążyli opuścić pojazd, zanim pożar się rozwinął. – Po przyjeździe strażaków pożar objął też część pasażerską. Panowało silne zadymienie, więc ruch na drodze S5 był wstrzymany w obu kierunkach. Strażacy prowadzili działania gaśnicze również wewnątrz autokaru, w aparatach ochraniających układ oddechowy – powiedział st. kpt. Łukasz Zaniewski z ostródzkiej straży pożarnej.

Pożar zniszczył tylną część autokaru. W akcji gaśniczej brały udział trzy zastępy z PSP z Ostródy i z OSP w Samborowie i Turznicy. Olsztyńska GDDKiA poinformowała w komunikacie, że utrudnienia na S5 zakończyły się po ponad czterech godzinach. Jeden pas ruchu był zablokowany dłużej niż początkowo zakładano, bo w asfalt wtopiły się metalowe i plastikowe elementy, które trzeba było usunąć.

Pijany kierowca staranował autobus. Nagranie z wypadku

Sprawdź, czy możesz zostać strażakiem! Rozwiąż test!

Pytanie 1 z 5
Co powinien zrobić strażak po usłyszeniu sygnału akustycznego w aparacie powietrznym: