Makabryczny wypadek na ul. Bałtyckiej w Olsztynie. Jaki jest stan poszkodowanych?

i

Autor: Andrzej Brzozowski, Monika Smolik

Wiadomości

Makabryczny wypadek na ul. Bałtyckiej w Olsztynie. Jaki jest stan poszkodowanych? Nowe informacje [AKTUALIZACJA]

2024-05-28 14:22

W poniedziałek (27 maja) na ul. Bałtyckiej w Olsztynie doszło do koszmarnie wyglądającego wypadku. Kierowca wywrotki staranował cztery samochody osobowe, a następnie uderzył w tył autobusu miejskiego. Okazało się, że był pijany. 14 osób zostało poszkodowanych. Jaki jest ich stan? Więcej informacji na ten temat w artykule poniżej.

Wypadek na ul. Bałtyckiej w Olsztynie. Co się stało?

W poniedziałek kilka minut przed godz. 19:00 na ul. Bałtyckiej w Olsztynie doszło do koszmarnego wypadku. Jadący w kierunku centrum miasta samochód ciężarowy uderzył w cztery samochody osobowe, które stały na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną. W wyniku uderzenia jedna z osobówek dachowała. Następnie pojazd uderzył w tył autobusu miejskiego i uszkadzając wiatę przystankową, spadł ze skarpy na drogę rowerową.

Okazało się, że kierowca wywrotki, która jechała pusta, był pijany. 42-latek miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Osobom, które były na miejscu tłumaczył, że zablokowały mu się hamulce.

- To obcokrajowiec, ale nie podajemy narodowości – wyjaśnił nam mł. asp. Jacek Wilczewski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Według świadków zdarzenia, kierowca ciężarówki jechał od krawężnika do krawężnika, a w pewnym momencie pod prąd. Miejsce, w którym doszło do wypadku, jest objęte monitoringiem. Śledczy dysponują nagraniem z momentu zdarzenia. W sieci także krąży nagranie ukazujące to wydarzenie.

W wypadku ucierpiało 26 osób, z czego do szpitali przetransportowano 14 osób. Wstępnie stan pięciu osób określono na poważny. Wszystkie osoby w momencie przyjazdu służb były przytomne.

Jaki jest stan poszkodowanych? Mamy nowe informacje

We wtorek (28 maja) zapytaliśmy oficera prasowego o nowe informacje w sprawie. Dowiedzieliśmy się, jaki jest stan osób poszkodowanych.

- Jedna osoba pozostaje w szpitalu na obserwacji. 13 poszkodowanych opuściło już szpitale. Ich życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Podejrzany również już wyszedł ze szpitala, nie doznał poważnych obrażeń – wyjaśnił w rozmowie z olsztyn.eska.pl Jacek Wilczewski.

Dodał, że kierowca wywrotki jest już w areszcie. Prokurator we wtorek lub w środę postawi zarzuty 42-latkowi. Śledczy rozważają postawienie mu zarzutu spowodowania katastrofy w ruchu lądowym, jednak ostateczną decyzję w tej kwestii podejmie prokuratura.

AKTUALIZACJA, godz. 14:18

Jak poinformował we wtorek rzecznik prokuratury, śledztwo w tej sprawie będzie prowadzić Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ. - Na jutro zaplanowane jest wykonanie czynności procesowych z 42-letnim kierowcą ciężarówki, który został umieszczony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych – dodał rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski.

Śledztwo będzie prowadzone pod kątem sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, za co sprawcy może grozić kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Karambol w Olsztynie. Pijany kierowca staranował autobus

Koszmarny wypadek w Olsztynie. Wiele osób rannych [ZDJĘCIA]