Jak doszło do wypadku na ul. Bałtyckiej w Olsztynie? Przerażające nagranie od świadka zdarzenia

i

Autor: olsztyn.com.pl, KW PSP Olsztyn

wiadomości

Jak doszło do wypadku na ul. Bałtyckiej w Olsztynie? Przerażające nagranie w sieci

2024-05-28 7:52

Koszmarny wypadek na ul. Bałtyckiej w Olsztynie. Ciężarówka staranowała cztery samochody osobowe, a następnie uderzyła w tył autobusu miejskiego. W wyniku zdarzenia ucierpiało 26 osób, z czego finalnie do szpitali przetransportowano 14 osób. Jak doszło do wypadku? W sieci pojawiło się przerażające nagranie.

Wypadek na ul. Bałtyckiej w Olsztynie. Kilkanaście osób trafiło do szpitala

Do poważnego wypadku doszło w poniedziałek (27 maja) kilka minut przed godziną 19.00 na ul. Bałtyckiej w Olsztynie. Poruszający się w kierunku centrum miasta samochód ciężarowy uderzył w cztery samochody osobowe, które stały na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną. W wyniku uderzenia jedna z osobówek dachowała. Następnie pojazd uderzył w tył autobusu miejskiego i uszkadzając wiatę przystankową, spadł ze skarpy na drogę rowerową.

W wyniku zdarzenia ucierpiało 26 osób. Autobusem podróżowało 16 osób, pozostałe osoby, które brały udział w zdarzeniu, podróżowały samochodami osobowymi. Finalnie do szpitali przetransportowano 14 osób, pięcioro z nich odniosło poważne obrażenia – poinformował we wtorek rano mł. bryg. Grzegorz Różański z KW PSP w Olsztynie.

Jak podał oficer prasowy olsztyńskiej policji Jacek Wilczewski, kierowca ciężarówki był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. – To obcokrajowiec, prawdopodobnie pracował w okolicy – podał Wilczewski, ale odmówił wskazania narodowości kierowcy. Osobom, które przebywały w jego otoczeniu tłumaczył, że zablokowały mu się hamulce.

Według świadków ciężarówka przez kilkadziesiąt metrów jechała od krawężnika do krawężnika, w pewnym momencie miała jechać pod prąd. Wilczewski powiedział, że w miejscu wypadku jest zamontowany system ITS, który m.in. monitoruje ulice. Policjant zapewnił, że jeżeli w czasie wypadku nie doszło do awarii tego systemu, to moment wypadku z całą pewnością został nagrany.

Nagranie z wypadku na ul. Bałtyckiej w Olsztynie

W sieci pojawiło się natomiast inne nagranie, które przesłał portalowi olsztyn.com.pl internauta. Można obejrzeć je poniżej:

Pijany kierowca staranował autobus. Nagranie z wypadku
Listen on Spreaker.