WOŚP 2020 w Olsztynie gra dzień wcześniej. Imprezy w Aurze i Galerii Warmińskiej

i

Autor: Andrzej Brzozowski

WOŚP w Olsztynie gra dwa dni! Zobacz PROGRAM

2020-01-10 7:38

Olsztyn finał WOŚP 2020 zaczyna już w sobotę 11 stycznia. To dzień wcześniej, niż inni! Na moc atrakcji zapraszają dwie największe olsztyńskie galerie - Aura i Galeria Warmińska. Znajdziecie tam dobrą rozrywkę i okazję do dorzucenia swojego datku do puszki wolontariuszy. A już w niedzielę główną areną olsztyńskiej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stanie się starówka.

WOŚP 2020 w Aura Centrum Olsztyna

Od soboty będziemy mogli uczestniczyć w orkiestrowym graniu WOŚP 2020 w olsztyńskich galeriach handlowych. Jako pierwsza finał rozpocznie o godz. 13. Aura Centrum Olsztyna. Po oficjalnym otwarciu, koncert zagra Jakub Qbek Zajączkowski, laureat Szansy na sukces, uczestnik „Must be the music” oraz „The voice od Poland”. Następnie na orkiestrowej scenie odbędzie się przedstawienie pantomimy w wykonaniu dzieci z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla dzieci niesłyszących oraz dorosłych z Polskiego Związku Głuchoniemych Oddziału Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie. Potem nastąpią pokazy taneczne, koncerty i wiele atrakcji, w tym nauka gry na afrykańskich bębnach. Poza sceną na klientów Aury także będzie czekało wiele atrakcji: malowanie buziek dzieciom, możliwość zrobienia zdjęć na ściankach z teatru lalek, czy warsztaty plastyczne dla dzieci.

Zagraj z Galerią Warmińską na Największej Orkiestrze Świata

i

Autor: Andrzej Brzozowski

WOŚP 2020 w Galerii Warmińskiej w Olsztynie

Poza Aurą warto zajrzeć również do Galerii Warmińskiej. Tam od godz. 14., tuż po ceremonii otwarcia, zagra zespół Metro. Na scenie będzie można podziwiać występy muzyków i tancerzy, m.in. ze znanego olsztyńskiego Pryzmatu, a uczennice ZSEH w Olsztynie w strojach i fryzurach z lat 20, 30 XX w dadzą pokaz charlestonea. Ceniona Magdalena Faszcza i Studio RYTM zaprezentują flamenco i taniec brzucha w wykonaniu grup Ritmo Flamenco i Raqs Hayal. Odbędzie się także występ pantomimy a Olsztyński Teatr Uliczny pokaże spektakl,,Dziewczyna z pochodniami”, jako Światełko do Nieba. Z uwagi na dobro zwierząt w tym roku Światełko będzie uatrakcyjnione pokazem fontanny zimnych ogni wysokich na 5 m.

W Galerii Warmińskiej czekają nas, poza sceną, dodatkowe atrakcje. To m.in. pokazy golden retriwerów, fotobudki czy stoiska wojskowe, edukacyjne i zdrowotne. „Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś dla siebie, zapraszamy gorąco” – mówi Natalia Tur Regional Marektinh Manager.

Przypominamy, że w tym roku WOŚP będzie zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Finał WOŚP 2020 na starówce w Olsztynie. Kto zagra?

A już 12 stycznia główną areną olsztyńskiej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stanie się starówka. Tutaj mieszkańców czeka ponad pięć godzin dobrej muzyki. Szczegóły znajdziecie tu: WOŚP 2020 finał. Jakie będą koncerty w Olsztynie? Kto zagra?

Rok 2019 w Olsztynie. Pamiętasz wszystkie wydarzenia?

Pytanie 1 z 10
Komu śmiercią groził Sergiusz P.?