Butelka w wodzie

i

Autor: Pixabay.com

ekologia

W Olsztynie po raz kolejny rusza akcja „Czysta rzeka”. Dołączcie i pomóżcie posprzątać Łynę

2024-03-05 16:13

Akcja „Czysta rzeka” powraca do Olsztyna. Są to ogólnopolskie działania mające za zadanie zadbać o czystość zbiorników wodnych i ich okolic. W ubiegłym roku akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem, a z olsztyńskiej Łyny wyłowiono m.in. części aut, puste butelki, a nawet wózek inwalidzki.

Po raz kolejny w stolicy Warmii i Mazur startuje akcja „Czysta rzeka”. W niedzielę 7 kwietnia wszyscy chętni spotkają się na Brzezinach, by ruszyć odcinkiem olsztyńskiej Łyny. Kilkugodzinna akcja zakończy się planowo przy elektrowni wodnej w Lesie Miejskim. Do dyspozycji uczestników będą dwie metody sprzątania – piesza oraz wodna, przy wykorzystaniu dwuosobowych kajaków oraz łódek kanu. Oczywiście o cały potrzebny asortyment nie musicie się martwić. Na miejscu będą zapewnione uczestnikom zarówno rękawiczki, jak i worki na śmieci. Chcąc wziąć udział w sprzątaniu olsztyńskiego odcinka Łyny, należy wejść na stronę operacjarzeka.pl i zapisać się do sztabu „Czysta Łyna” Mazury PTTK.

- Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Wystarczą jedynie dobre chęci oraz zapis na stronie. Dodatkowo w przypadku osób niepełnoletnich potrzebny będzie dokument ze zgodą opiekuna prawnego. Cały proces zapisów jest intuicyjny i bardzo prosty – mówi Michał Bęczkowski z Mazury PTTK. - W zasadzie akcja przewidziana jest na 45 osób. To jest głównie ze względu na dostępność sprzętu wodnego. Jeżeli jednak znajdzie się więcej chętnych, to serdecznie zapraszamy, worki na śmieci na pewno się znajdą – dodaje Michał Bęczkowski.

Posłuchaj: Oskar Biedrzyński rozmawia z Michałem Bęczkowskim z Mazury PTTK o akcji "Czysta rzeka"

Galeria ubiegłorocznej akcji "Czyste Kortowo"

QUIZ: Najbardziej cringowe polskie piosenki - jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 10
W którym roku zespół Jarzębina zaśpiewał utwór "Koko Koko Euro spoko" z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej?
Zespół Jarzębina