Dzień kobiet 2024

Najlepsze kwiaciarnie w Olsztynie. Gdzie kupić kwiaty na Dzień Kobiet? Te miejsca polecają mieszkańcy

2024-03-08 7:21

Kwiaciarnie odwiedzamy zazwyczaj, gdy zbliżają się ważne wydarzenia. Jedną z okazji do zakupu kwiatów jest Dzień Kobiet przypadający na 8 marca. Co roku tego dnia można zaobserwować znacznie większe niż zwykle oblężenie kwiaciarni oraz pracowni florystycznych. Które w Olsztynie są najpopularniejsze? Listę przygotowaliśmy na podstawie poleceń mieszkańców.

Dzień Kobiet zbliża się wielkimi krokami. Przypomnijmy, że początki współczesnego Międzynarodowego Dnia Kobiet wywodzą się z ruchów robotniczych w Ameryce Północnej i Europie. Pierwsze jego obchody odbyły się w 1909 roku w Stanach Zjednoczonych. W Polsce natomiast pierwsze obchody Dnia Kobiet zorganizował w 1924 roku Centralny Wydział Kobiecy Polskiej Partii Socjalistycznej. Na dobre Dzień Kobiet w Polsce zaczęto świętować dopiero po II wojnie światowej.

Najlepsze kwiaciarnie w Olsztynie 2024. Te miejsca polecają mieszkańcy

To wyjątkowa okazja do wyrażenia wdzięczności, miłości i szacunku wobec wszystkich ważnych kobiet w naszym życiu. Jednym z najbardziej klasycznych sposobów uczczenia Dnia Kobiet jest podarowanie kwiatów. Gdzie można kupić najpiękniejsze? Kto wie lepiej, jak nie sami mieszkańcy. O najlepsze kwiaciarnie w Olsztynie postanowiliśmy zapytać ich na naszym fanpage’u Eska Olsztyn News. Najwięcej osób zachwalało kwiaciarnię "Stylove" mieszczącą się przy alei Marszałka Józefa Piłsudskiego 21. Ze względu na popularność w Dzień Kobiet można spodziewać się tam prawdziwego oblężenia. Jeżeli chcemy uniknąć kolejek, warto zajrzeć również do innych, równie dobrych kwiaciarni. Listę kilkunastu najlepszych znajdziesz w galerii poniżej.

Te kobiety były muzyczną legendą PRL-u. Jak dobrze pamiętasz ich piosenki?

Pytanie 1 z 12
"Spostrzegłam dzisiaj pierwszy siwy włos na twojej skroni" śpiewała:
Dzień Kobiet na wesoło - czy panowie wiedzą co to ZALOTKA? #EwelinaPyta