Ukraińska Nova Poszta Polska otwiera kolejne placówki. Wkrótce także w Olsztynie

i

Autor: Canva Ukraińska "Nova Poszta Polska" otwiera kolejne placówki. Wkrótce także w Olsztynie

Ukraina

Ukraińska "Nova Poszta Polska" otwiera kolejne placówki. Wkrótce także w Olsztynie

2023-03-21 8:53

Ukraińska firma "Nova Post" na polskim rynku działa od października 2022 roku. Paczki z i do Ukrainy wysyłać można z takich miast jak m.in. Warszawa, Kraków, Gdańsk, Poznań czy Łódź. Niebawem otwarte zostaną kolejne placówki - także w Olsztynie.

Od października firma "Nova Post" uruchomiła w Polsce 20 placówek - m.in. w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Łodzi, Lublinie, Katowicach - i otrzymała oficjalny status operatora pocztowego w Polsce.

– Do końca marca planujemy otworzyć kolejnych 10 nowych placówek. W Olsztynie, Radomiu, Kielcach, Opolu, Częstochowie, Bielsku-Białej. Już 27 marca zostaną otwarte oddziały w Jeleniej Górze i Białymstoku. Tym samym wszystkie 16 województw zostanie objętych w czerwcu naszymi usługami – powiedział prezes Dmytro Wergun. – Według planów do końca czerwca w Polsce będzie 50 placówek, a do końca roku możemy osiągnąć ich jeszcze większą liczbę – dodał.

Ukraińska spółka "Nova Poszta" zajmująca się świadczeniem usług pocztowych, kurierskich i logistycznych posiada w Ukrainie 8,5 tys. placówek i 13,6 tys. paczkomatów. Poza granicami Ukrainy działa w ponad 20 krajach.

Od października do marca "Nova Poszta Polska" odprawiła ponad 150 tysięcy przesyłek. W tym okresie z usług firmy skorzystało w Polsce 132 tys. klientów, 8,5 proc. z nich to obywatele Polski, poinformował prezes Dmytro Wergun.

Wojna w Iraku dała Putinowi wymówkę dla inwazji na Ukrainę