To najlepsza restauracja w Olsztynie. Poznaliśmy wyniki plebiscytu Pyszne.pl Awards 2022

i

Autor: Canva - zdjęcie ilustracyjne To najlepsza restauracja w Olsztynie. Poznaliśmy wyniki plebiscytu Pyszne.pl Awards 2022

Biznes

To najlepsze restauracje z Olsztyna. Poznaliśmy wyniki plebiscytu Pyszne.pl Awards 2022

2023-03-21 7:45

Poznaliśmy zdobywców Pyszne.pl Awards 2022. To już ósma edycja plebiscytu, w którym przyznawane są nagrody dla najlepszych restauracji w Polsce. Z Olsztyna wyróżnione zostały aż dwie! Jedna zdobyła tytuł najlepszej restauracji w województwie warmińsko-mazurskim, a druga najlepszej włoskiej restauracji w Polsce.

Plebiscyt Pyszne.pl Awards 2022

Najpopularniejszy serwis do zamawiania jedzenia online przez dwa miesiące prowadził głosowanie, w którym klienci wybierali wyróżniające się lokale w 11 ogólnopolskich i 16 wojewódzkich kategoriach. Zdobywcą nagrody głównej oraz tytułu Restauracji Roku jest Pizzeria Al Forno z Krakowa.

Oprócz nagrody głównej, w plebiscycie przyznane zostały także nagrody dla najlepszej Restauracji Województwa (w każdym z 16 regionów kraju), najlepszej Sieci Roku, Debiutu Roku, a także wyróżnienia dla reprezentantów poszczególnych kuchni. I tak, użytkownicy serwisu wskazali najlepsze restauracje z kuchnią dalekowschodnią (kategoria Azjatyckie Smaki), burgerami (kat. Amerykański Sen), kuchnią Lewantu (kat. Bliskowschodnie Odkrycie), bezmięsną (kat. Wege Fenomen), włoską (kat. Włoska Uczta) i polską (kat. Kuchnia Polska).

Dwie restauracje z Olsztyna wyróżnione

Z województwa warmińsko-mazurskiego, a dokładnie Olsztyna, docenione zostały aż dwie restauracje. Pizzeria Boska mieszcząca się przy Tadeusza Kościuszki 45F otrzymała tytuł najlepszej restauracji w województwie. Pizzeria Non Solo Pizza na Barcza 58 z kolei uznana została za najlepszą restaurację włoską w Polsce.

Jak powstaje mistrzowska pizza? Wojciech Madyś | Tak trzeba żyć #21 Eska Rock