kortowiada

Tłumy na koncertach. Tak wyglądała zabawa pierwszego dnia Kortowiady. Zobacz zdjęcia!

2024-05-24 12:15

To już 63. edycja Kortowiady, uznanej za jedne z najlepszych juwenaliów w Polsce. Oficjalne otwarcie imprezy odbyło się w czwartek symbolicznym przekazaniem kluczy do miasta i kolorową Paradą Wydziałów. Tego dnia rozpoczęły się także pierwsze koncerty na plaży kortowskiej. Zobaczcie naszą relację zdjęciową spod Sceny Głównej!

Kortowiada 2024. Pierwszy dzień koncertów za nami

Kortowiada trwa w najlepsze. To już nie tylko impreza dla studentów, ale również festiwal, podczas którego bawią się mieszkańcy miasta i regionu czy miłośnicy olsztyńskich juwenaliów zjeżdżający się z całej Polski. Pierwsze koncerty juwenaliowe odbyły się w czwartek. Jako pierwsza kortowiadową publiczność porwała do zabawy Rosalie. Na scenie można było zobaczyć także takie gwiazdy jak Zeamsone, Dwa Sławy X Mielzky X Pers, Margaret oraz Kukon i Tribbs. 

Jednak Kortowiada to nie tylko koncerty. Organizatorzy zadbali także o wiele wydarzeń towarzyszących. W czwartek można było pograć w bingo i stanąć do rywalizacji w Turnieju Flanek Sportowych. W plenerowym kinie wyświetlane były znane i lubiane filmy, a na fanów imprez tanecznych czekało Silent Party. Specjalną przestrzeń w kampusie przygotował z okazji Kortowiady także Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Centrum Marketingu i Mediów zapraszało do strefy relaksu, w której można było pograć w gry na konsoli lub inne, bardziej analogowe, a także popisać się swoim talentem podczas karaoke. Na chętnych czekał zestaw do tworzenia festiwalowego makijażu, a ci, którym marzyły się uniwersyteckie gadżety, mogli o nie zawalczyć z... własnym szczęściem.  Koło fortuny, znane także z innych uczelnianych wydarzeń i cieszące się dużą popularnością. Ze strefy UWM można było zabrać także szczególną pamiątkę, czyli zdjęcie z Instaxa.

Kto wystąpi na Scenie Głównej w kolejnych dniach Kortowiady?

Piątek to drugi dzień koncertów na Scenie Głównej – tym razem wystąpi Lordofon, Rubens, Kwiat Jabłoni, Wilki, Kizo oraz Nocny Kochanek. Ostatniego dnia Kortowiady, w sobotę, na scenie zobaczymy Kayah, Darię ze Śląska, Vito Bambino, Artura Rojka, braci Kacperczyk oraz PRO8L3M.

Kortowiada 2024. Parada Wydziałów przeszła ulicami miasta. Studenci tłumnie wzięli udział w imprezie