kortowiada

Kortowiada 2024. Parada Wydziałów przeszła ulicami miasta. Studenci tłumnie wzięli udział w imprezie [ZDJĘCIA, WIDEO]

2024-05-24 7:18

W czwartek (23 maja) oficjalnie rozpoczęły się olsztyńskie juwenalia. Kortowiadę, tradycyjnie już, rozpoczęła kolorowa Parada Wydziałów. Studenci jak co roku nie zawiedli i tłumnie stawili się na Starym Mieście, skąd wyruszyli na Kortowo. Do soboty władzę nad Olsztynem sprawują żacy. W naszej galerii możecie zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.

Kortowiada 2024 rozpoczęta. Parada Wydziałów przeszła przez Olsztyn

W czwartek oficjalnie rozpoczęła się Kortowiada, czyli najlepsze juwenalia w Polsce. Pierwsze wydarzenia odbyły się już w środę, jednak to Parada Wydziałów na dobre otwiera tę imprezę. Na Starym Mieście stawili się uczestnicy wydarzenia, gdzie przejęli władzę nad miastem do końca soboty, bo wtedy właśnie zakończy się Kortowiada. Symboliczny klucz do bram stolicy Warmii i Mazur przekazał studentom prezydent Olsztyna Robert Szewczyk.

- Bardzo się cieszę, że jest Was tak wielu. Jesteście zadowoleni, szczęśliwi, kolorowi. Chciałbym, żeby właśnie taki był Olsztyn dzięki Wam. Bawcie się przede wszystkim bezpiecznie – powiedział podczas przekazania klucza Robert Szewczyk.

Następnie żacy wyruszyli przez most Jana, a następnie w stronę Alei Warszawskiej, którą dotarli aż do Kortowa. Uczestnicy jak zwykle nie zawiedli i tłumnie wzięli udział w kolorowym pochodzie. Na koniec, już na Kortowie, studenci otrzymali klucz od rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Kortowiada 2024. Co się będzie działo w kolejnych dniach?

Scena Główna, tak jak w poprzednich latach, zlokalizowana będzie na Plaży Kortowskiej. Motywem tegorocznych juwenaliów w Olsztynie jest hasło „Future is coming”. Zgodnie z nim, cała uwaga organizatorów oraz uczestników skupia na przyszłości. W programie jest wiele wspaniałych koncertów oraz szereg atrakcji i wydarzeń, dzięki którym będzie można się integrować i świetnie bawić.

Pierwszego dnia na scenie wystąpią: Rosalie., Zeamsone, Dwa Sławy x Mielzky x Pers, Margaret, Kukon oraz Tribbs. Piątek to kolejna dawka muzycznych emocji – wystąpią: Lordofon, Rubens, Kwiat Jabłoni, Wilki, Kizo oraz Nocny Kochanek. Ostatniego dnia Kortowiady uczestnicy będą bawić się na koncertach: Kayah, Darii ze Śląska, Vito Bambino, Artura Rojka, braci Kacperczyk oraz PRO8L3M.

Ale Kortowiada to także szereg innych atrakcji i wydarzeń, dzięki którym będzie można się integrować i świetnie bawić. W tym roku będzie okazja, by m.in. zagrać w bingo czy obejrzeć film pod chmurką.

Kortowiada 2024. Parada Wydziałów przeszła ulicami miasta. Studenci tłumnie wzięli udział w imprezie

Kortowiada 2024. Parada Wydziałów przeszła ulicami miasta. Zobacz zdjęcia!