kortowiada

Bieg o Złotego Dzika 2024. Tak studenci bawili się przed oficjalnym rozpoczęciem Kortowiady! [ZDJĘCIA]

2024-05-24 7:18

Oficjalne rozpoczęcie Kortowiady odbędzie się w czwartek, jednak już dzień wcześniej odbyły się pierwsze wydarzenia towarzyszące juwenaliom Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wśród nich Bieg o Złotego Dzika, który stał się już nieodłącznym elementem olsztyńskich juwenaliów. Zobaczcie naszą relację zdjęciową!

Kortowiadowy Bieg o Złotego Dzika jest znanym i lubianym wydarzeniem towarzyszącym juwenaliom na UWM. Także w tym roku nie zabrakło chętnych do pokonania trasy zlokalizowanej w olsztyńskim kampusie. Tym razem - z okazji 63. Kortowiady - do przebiegnięcia było 6300 metrów. Na linii startu ustawiły się dziesiątki śmiałków. Część z nich - w nietypowych strojach. Zwycięzcy zostali nagrodzeni w dwóch kategoriach – damskiej oraz męskiej.

Kortowiada 2024. Co będzie działo się w czwartek 23 maja?

Kortowiada potrwa do soboty (25 maja). Scena Główna, tak jak w poprzednich latach, zlokalizowana będzie na Plaży Kortowskiej. Motywem tegorocznych juwenaliów w Olsztynie będzie natomiast "Future is coming". Zgodnie z tym hasłem cała uwaga organizatorów, a później także uczestników, skupiać się będzie na przyszłości. W programie wiele wspaniałych koncertów oraz szereg atrakcji i wydarzeń, dzięki którym będzie można się integrować i świetnie bawić.

Czwartek (23 maja) rozpocznie się tradycyjną i wyczekiwaną Paradą Wydziałów, którą w tym roku poprowadzi Wydział Medycyny Weterynaryjnej. Studenci odbiorą klucze do miasta i miasteczka akademickiego, symbolicznie przejmując w nich władzę.

Później przyjdzie czas na Bój Wydziałów, Kortowskie Bingo oraz Turniej Flanek Sportowych. Warto także zajrzeć do strefy relaksu przygotowanej przez Centrum Marketingu i Mediów UWM. Będzie w niej można wypocząć, pograć w gry (zarówno analogowe, jak i na konsoli), stworzyć sobie festiwalowy makijaż, a także... wylosować nagrodę. Na tych, którym niestraszny jest mikrofon, czekać będzie karaoke. 

Od godziny 16.30 na scenie głównej na plaży kortowskiej rozpoczną się koncerty, które zagrają: Rosalie., Zeamsone, Dwa Sławy x Mielzky x Pers, Margaret, Kukon i Tribbs. 

Nie zabraknie też kina pod chmurką i Silent Party.

Bieg o Złotego Dzika 2024. Tak studenci bawili się przed oficjalnym rozpoczęciem Kortowiady!

Kortowiada 2023. Kolorowa Parada Wydziałów przeszła ulicami Olsztyna