Kortowiada 2024. Kolorowa Parada Wydziałów przejdzie ulicami Olsztyna. Znamy trasę!

i

Autor: Monika Smolik

wydarzenia

Kortowiada 2024. Kolorowa Parada Wydziałów przejdzie ulicami Olsztyna. Znamy trasę!

2024-05-23 7:11

Kortowiadę, czyli najlepsze juwenalia w Polsce, zainauguruje legendarna Parada Wydziałów. Podobnie jak w latach poprzednich barwy i głośny korowód przemaszeruje od Starego Miasta do Kortowa, by obwieścić miastu, że właśnie zaczyna się studenckie święto. Jakimi ulicami przejdą studenci? Gdzie spodziewać się utrudnień w ruchu? Szczegóły poniżej.

Przed studentami Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie aż pięć dni zabawy. Kortowiada rozpocznie się w środę 22 maja i potrwa do soboty 25 maja. Scena Główna zlokalizowana będzie na Plaży Kortowskiej, która zamieni się w wyjątkowo atrakcyjne miasteczko festiwalowe. Zanim jednak rozpoczną się koncerty, przez miasto przejdzie kolorowa Parada Wydziałów. Wydarzenie zaplanowano na czwartek 23 maja.

Parada Wydziałów na Kortowiadzie 2024. Jakimi ulicami przejdą studenci? Trasa, godzina

Studenci wszystkich wydziałów spotkają się o godzinie 9.30 na Starym Mieście, skąd wyruszą w dalszą trasę przez most Jana, a następnie w stronę Alei Warszawskiej, którą dojdą aż do Kortowa. Pochód poprowadzą ciągniki od Agro-Plus Bogate, a DJ-e pozytywnie nastroją uczestników Parady. Przewodnicząca Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego tradycyjnie odbierze symboliczny klucz, najpierw od Prezydenta Miasta oraz Marszałka Województwa, a później, już w Kortowie, od Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Jak każdego roku organizatorzy liczą na kreatywność uczestników i ich pomysłowe przebrania. Tegorocznym motywem przewodnim będzie przyszłość.

Kortowiada 2024. Kolorowa Parada Wydziałów przejdzie ulicami Olsztyna. Znamy trasę!

i

Autor: materiały prasowe

Kortowiada 2023. Uczestnicy Parady Wydziałów zachwycili kolorowymi strojami [ZDJĘCIA]

Kortowiada 2023. Kolorowa Parada Wydziałów przeszła ulicami Olsztyna