Kortowiada 2024. Zmiany w olsztyńskiej komunikacji miejskiej. Sprawdź, jak pojadą autobusy

i

Autor: Monika Smolik Zdjęcie ilustracyjne

Wydarzenia

Kortowiada 2024. Zmiany w olsztyńskiej komunikacji miejskiej. Sprawdź, jak pojadą autobusy

2024-05-23 7:12

Już w środę rozpocznie się impreza, na którą studenci czekają z niecierpliwością. Kortowiada rozpocznie się już w środę, 22 maja, co oznacza, że w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej zostaną wprowadzone zmiany. Na Kortowo będą kursowały dodatkowe autobusy. Sprawdź, jak będą kursowały pojazdy komunikacji miejskiej.

Kortowiada 2024. Zmiany w komunikacji miejskiej

Już w środę rozpocznie się największe święto studenckie w Olsztynie, czyli Kortowiada. Jak co roku, tak i teraz Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu przygotował kilka zmian w komunikacji miejskiej.

- Zarówno we wtorek, jak i środę wszystkie kursy linii nocnych 01 i 02 będą realizowane pojazdami przegubowymi. Co więcej, zaplanowano dodatkowe odjazdy nocnej linii N01 z krańca „Dworzec Główny” o godz. 23:00, 0:02, 0:30, 1:30, a ostatni kurs – 2:30. Jeśli chodzi o połączenie z uniwersyteckim kampusem, będą bardzo często kursowały autobusy. Natomiast w czwartek, kiedy Kortowiada zaczyna się już na dobre, trzeba najpierw pamiętać o Paradzie Wydziałów, która wyruszy około godz. 10:00 ze Starego Miasta. W tym celu zostaną uruchomione od godz. 9:00 do godz. 9:45 dodatkowe kursy na trasach linii 309 oraz 128 – powiedział w rozmowie z Radiem Eska Michał Koronowski, rzecznik prasowy ZDZiT w Olsztynie.

Autobusy będą one podpisane „Plac Roosevelta – Parada Studentów”. Wieczorami również zostanie zwiększona częstotliwość kursów na linii 103 – 10 dodatkowych pojazdów, na 109 – 9 pojazdów, na na linii 130 – 14 pojazdów. Będą one odjeżdżały z przystanku „Uniwersytet-Centrum Konferencyjne”.

Zawieszony przystanek w Kortowie. Wszystko ze względów bezpieczeństwa

- Od środy do soboty zawieszony zostanie przystanek „Uniwersytet-Stadion” w kierunku ul. Tuwima i centrum miasta. Zmiana ta podyktowana jest wnioskiem policji, co ma na celu ograniczenie przemieszczania się przez al. Warszawską i gromadzenia się na tym wąskim peronie przystankowym osób – wyjaśnił nam rzecznik ZDZiT.

Ze względu na zmiany organizacji ruchu w niektórych częściach Kortowa, Koronowski zaleca przemieszczanie się komunikacją miejską. W kampusie dodatkowo mogą pojawić się problemy z zaparkowaniem auta.

- Jeśli chodzi o Kortowiadę i ilość osób wybierających komunikację miejską jako sposób dotarcia na Kortowo, jest cały czas wybierany i uznawany za najlepszy, najbardziej komfortowy. Trudno się dziwić, w czasie trwania koncertów nie tylko wzmożony jest ruch pojazdów osobowych, co oznacza często stanie w korkach, nie mówiąc już o znalezieniu miejsca parkingowego w Kortowie. Trzeba wziąć pod uwagę, że organizatorzy Kortowiady wprowadzają specjalną organizację ruchu na terenie Kortowa i nie wszędzie można podjechać samochodem. Natomiast komunikacja miejska kursuje regularnie, na wyznaczonych trasach i można wysiąść maksymalnie blisko kampusu uniwersyteckiego – podsumował Michał Koronowski.

Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie ZDZiT-u.

Kortowiada 2024 odbędzie się w dniach od 22 do 25 maja. Na scenie na Plaży Kortowskiej wystąpią gwiazdy, m.in. Daria ze Śląska, Zeamsone, PRO8L3M, Kizo, projekt Dwa Sławy x Mielzky x Pers, Margaret, Kwiat Jabłoni, Lordofon, Nocny Kochanek, Wilki, bracia Kacperczyk, Rosalie. Vito Bambino i Artur Rojek, Tribbs, Rubens, Kukon i Kayah. Na uczestników Kortowiady czeka aż 18 koncertów. Pierwszy muzyczny dzień na plaży już w czwartek od godziny 17:00.

Kortowiada 2023. Kolorowa Parada Wydziałów przeszła ulicami Olsztyna

Kortowo zamienia się w festiwalowe miasteczko. Scena główna już prawie gotowa. Zobacz zdjęcia