Szaleńczy rajd żółtego motocykla w Pasłęku. Kierowca zebrał niemal 200 punktów karnych!

i

Autor: KMP Elbląg

Pirat drogowy

Szaleńczy rajd żółtego motocykla w Pasłęku. Kierowca zebrał niemal 200 punktów karnych! [NAGRANIE]

2023-05-26 13:10

Policja opublikowała w sieci nagranie z fragmentem szaleńczego rajdu motocyklisty. Mężczyzna, uciekając od policji, popełnił całą masę wykroczeń. Za wszystko otrzymał mandat na kwotę… 35 650 złotych. Gdyby miał prawo jazdy, na jego konto wpłynęłoby 197 punktów karnych.

Policyjny pościg ulicami Pasłęka. Motocyklista popełnił całą masę wykroczeń

Do zdarzenia doszło w czwartek (25 maja) około godziny 15.00. Cała sytuacja miała swój początek przy ulicy Steffena w Pasłęku. To właśnie tam policyjny patrol zauważył żółty motocykl, którym kierowca poruszał się zbyt dynamicznie. Gdy funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli, ten przyspieszył i zaczął uciekać. Przy okazji popełnił całą masę wykroczeń.

– Mężczyzna, aby uniknąć kontroli, przyspieszył, zaczął wyprzedzać inne auta, omijał przejścia dla pieszych, przejeżdżając ich lewą stroną. Wielokrotnie wymuszał pierwszeństwo na innych kierujących. Później w rozmowie z policjantami przyznał się, że przez chwilę w terenie zabudowanym jechał prawie 200 km/h – informuje nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.

Docelowo 27-latek zgubił patrol, ale nie na długo. Chwilę później policjanci byli już pod domem mężczyzny. Zatrzymany przyznał się do tego, że uciekał motocyklem, który zaraz po tym schował w swoim garażu. Był trzeźwy.

– Powód niezatrzymania się do kontroli był prozaiczny. 27-latek nie posiadał uprawnień do kierowania i chciał w ten sposób uniknąć kary – dodaje oficer prasowy.

Rekordowa ilość punktów karnych. Kwota mandatu też robi wrażenie

Za niezatrzymanie się do kontroli odpowie przed sądem. Możemy mu grozić kara do 5 lat więzienia. Z kolei za popełnione wykroczenia otrzymał mandaty w ilości 20 sztuk na łączną kwotę 35 650 zł. Gdyby miał prawo jazdy, na jego konto wpłynęłoby 197 punktów karnych.

Miasta w warmińsko-mazurskim z największą liczbą przestępstw. Które w pierwszej piętnastce? [RANKING]