Braniewo. Pieszy musiał uciekać przed rozpędzoną ciężarówką. Nagranie mrozi krew w żyłach!

i

Autor: KPP Braniewo Braniewo. Pieszy musiał uciekać przed rozpędzoną ciężarówką. Nagranie mrozi krew w żyłach!

Braniewo. Pieszy musiał uciekać przed rozpędzoną ciężarówką. Nagranie mrozi krew w żyłach!

2022-09-23 7:21

Chwile grozy przeżył mężczyzna próbujący przejść przez oznakowane przejście dla pieszych. By uniknąć potrącenia przez rozpędzony pojazd ciężarowy, musiał zacząć biec. Całe zdarzenie zarejestrował miejski monitoring. Nagranie obejrzysz w materiale poniżej.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek (20 września) około godziny 10.30 na ulicy Gdańskiej w Braniewie. Mężczyzna wszedł na oznakowane przejście dla pieszych. Po chwili jednak musiał uciekać, by uniknąć potrącenia przez nadjeżdżający pojazd ciężarowy.

Policjanci z wydziału wykroczeń sprawdzili ulice miasta i chwilę później dostrzegli auto i jego kierowcę. Za popełnione wykroczenie ukarali go 1500-złotowym mandatem oraz 15 punktami karnymi.

O mały włos od tragedii w Braniewie. Pieszy musiał uciekać przed ciężarówką

Parę minut później policjanci byli świadkami kolejnej groźnej sytuacji. Tym razem na ulicy Fromborskiej w Braniewie. Policjanci w oznakowanym radiowozie dostrzegli pieszego w pobliżu przejścia. Patrol zatrzymał się, by umożliwić przedostanie się mężczyźnie na drugą stronę jezdni. Zupełnie inaczej postąpiła pewna kierująca, która zlekceważyła ten fakt i nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu. Za popełnione wykroczenie kierująca została ukarana 1500-złotowym mandatem oraz 15 punktami karnymi.

Przypominamy, że 17 września weszły w życie kolejne zmiany w przepisach ruchu drogowego. Zmiany dotyczą m.in. złamania przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia. Mandat drogowy będzie w tym przypadku dwukrotnie wyższy. Zmieniają się także ilości punktów karnych nakładanych przez służby za poszczególne wykroczenia w ruchu drogowym.