Święto Muzyki w Olsztynie. Mieszkańcy wspólnie z zespołem Czerwony Tulipan zaśpiewają Olsztyn kocham. Program imprezy!

i

Autor: UM Olsztyn

wydarzenia

Święto Muzyki w Olsztynie. Mieszkańcy wspólnie z zespołem Czerwony Tulipan zaśpiewają "Olsztyn kocham". Program imprezy!

2024-06-20 7:02

Święto Muzyki odbędzie się w Olsztynie już po raz trzeci. W najbliższy czwartek, 20 czerwca mieszkańcy będą mogli wziąć udział w wielu ciekawych wydarzeniach. Wśród nich m.in. wspólne śpiewanie i granie utworu "Olsztyn kocham" z zespołem Czerwony Tulipan. Co jeszcze w programie? Szczegóły poniżej.

"Fête de la Musique" to międzynarodowa akcja zapoczątkowana we Francji, która zasięgiem obejmuje ponad 100 krajów, a w Olsztynie odbędzie się po raz trzeci. Inicjatorem i koordynatorem olsztyńskiej edycji jest Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa, do której dołączyło kilkadziesiąt instytucji, przedsiębiorców, osób prywatnych. Tegoroczne Święto Muzyki w stolicy Warmii i Mazur zostało zaplanowane na czwartek, 20 czerwca. W godzinach od 10.00 do 22.00 na Starym Mieście, w centrum i okolicy, na ponad 20 scenach wystąpią artyści profesjonalni i amatorzy - pasjonaci muzyki.

Święto Muzyki w Olsztynie 2024. Co będzie się działo? Program imprezy

Na mieszkańców czekają koncerty, ale też występy taneczne, wykłady, animacje muzyczne, będzie kilka stacji nastawionych na najmłodszych artystów. Oficjalne otwarcie wydarzenia odbędzie się o godzinie 12.00 na Scenie Staromiejskiej. Natomiast o 18.00 w tym samym miejscu mieszkańcy będą mieli okazję zaśpiewać utwór "Olsztyn kocham" wspólnie z zespołem "Czerwony Tulipan". Pod scenę doprowadzi wszystkich uczestników Olsztyński Teatr Uliczny, który wraz z mocnym wsparciem Teatru Kloszart od godz. 17.30 będzie przemierzał ulice miasta, chodząc od sceny do sceny, w celu informowania i nawoływania wszystkich do przemieszczenia się pod Scenę Staromiejską, gdzie odbędzie się wspólne śpiewanie. Do wesołej parady szczudlarzy, muzyków i tancerzy będą mogli dołączyć pozostali olsztynianie i wspólnie paradować muzycznie ulicami miasta, by dojść ostatecznie pod scenę główną.

W galerii poniżej zobaczysz pełny, szczegółowy program Święta Muzyki w Olsztynie.

Dopasuj ulice do osiedli Olsztyna. Mniej niż połowa punktów w tym quizie do wstyd!

Pytanie 1 z 10
Ulica Bolka i Lolka
Euro 2024. Tysiące fanów piłki nożnej w Strefie Kibica w hali Urania
Listen on Spreaker.