Ciało noworodka w sortowni śmieci w Działdowie. Co wiadomo w sprawie? Są nowe fakty

i

Autor: pixabay.com

Wiadomości

Są wyniki sekcji zwłok noworodka znalezionego w sortowni śmieci w Działdowie. Co wykazały?

2024-04-18 9:28

Są już wyniki sekcji zwłok noworodka, którego znalazła pracownica sortowni śmieci w Działdowie. Do zdarzenia doszło w czwartek, 11 kwietnia. W wyniku śledztwa, policjanci zatrzymali matkę dziecka. Kobieta usłyszała już zarzuty. Jakie są wnioski po sekcji zwłok dziecka? Więcej informacji na ten temat poniżej.

Przypomnijmy, do tragicznego zdarzenia doszło 11 kwietnia. Pracownica sortowni śmieci w Działdowie znalazła w reklamówce ciało noworodka. Na miejsce przyjechali medycy, grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki oraz prokurator. Policjanci prowadzili pod nadzorem prokuratora szeroko zakrojone działania, które miały ustalić matkę dziecka. W tych działaniach funkcjonariusze byli wspierani przez pracowników ośrodków pomocy społecznej. Ciało noworodka zostało zabezpieczone w celu przeprowadzenia sekcji zwłok. Są już wyniki.

- Wyniki sekcji zwłok nie pozwoliły ustalić, czy dziecko urodziło się żywe, czy martwe. Przeprowadzone zostaną pogłębione badania, które pomogą to ustalić. Może to potrwać nawet kilka tygodni – powiedziała Radiu Olsztyn mł. asp. Justyna Nowicka, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Działdowie.

W miniony piątek (12 kwietnia) została zatrzymana matka noworodka. To mieszkanka powiatu działdowskiego. 28-latka zeznała, że dziecko urodziło się martwe. Postawiono jej zarzut znieważenia zwłok. Prokurator Rejonowy w Działdowie zastosował wobec niej policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju.

Ryszard Jacek zaginął czy został zamordowany?

Miasta w warmińsko-mazurskim z największą liczbą przestępstw. Które w pierwszej piętnastce? [RANKING]