S61 Szczuczyn - Ełk Południe na finiszu. Kiedy oddanie kolejnego odcinka Via Baltica?

i

Autor: GDDKiA Olsztyn S61 Szczuczyn - Ełk Południe na finiszu. Kiedy oddanie kolejnego odcinka Via Baltica?

S61 Szczuczyn - Ełk Południe na finiszu. Kiedy oddanie kolejnego odcinka Via Baltica?

2022-08-30 8:52

Drugi z trzech fragmentów drogi Via Baltica w województwie warmińsko-mazurskim zostanie udostępniony kierowcom w pierwszej połowie września. To odcinek od końca obwodnicy Szczuczyna do węzła Ełk Południe o długości 23,3 km.

Odcinek Szczuczyn - Ełk Południe jest jednym z trzech odcinków drogi ekspresowej S61 realizowanych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Aktualnie trwają odbiory techniczne tego odcinka, prowadzone przez inspektorów Wojewódzkich Inspektoratów Nadzoru Budowlanego w Olsztynie i Białymstoku. Pod koniec ubiegłego roku oddany do użytku został odcinek Wysokie - Raczki, a w przyszłym roku zakończona zostanie budowa odcinka S61 Ełk Południe - Wysokie. 

CZYTAJ TEŻ: Olsztyn. Zmiany w komunikacji miejskiej od 1 września. Sprawdź nowy rozkład jazdy!

Do czasu zakończenia budowy odcinka Ełk Południe - Wysokie ruch między odcinkami Szczuczyn - Ełk Południe i Wysokie - Raczki (od węzła Ełk Południe do węzła Kalinowo) będzie odbywał się tak jak dotychczas, przez Ełk. Trasa przejazdu będzie prowadziła drogami krajowymi nr 65 i 16. W Ełku będą to ulice Grajewska, Przemysłowa i Suwalska. 

— W związku z tym, że na trasie tej trwa obecnie przebudowa ronda (na skrzyżowaniu ulic Grajewskiej i Przemysłowej) i ruch odbywa się tylko jednym pasem, zdecydowaliśmy o udostępnieniu odcinka S61 po zakończeniu prac na rondzie. Pierwotnie zakładaliśmy, że nastąpi to pod koniec sierpnia br. Dzięki temu unikniemy w tym miejscu korków spowodowanych zwiększonym o pojazdy z S61 natężeniem ruchu — informuje GDDKiA.  

Campus Polska 2022: Rafał Trzaskowski