Dożynki gminne w Nidzicy 2022. Wulgarne zabawy na oczach dzieci. Do sieci trafiły nagrania!

i

Autor: Twitter: https://twitter.com/JackBtheFlying1/status/1563973514574680064 Dożynki gminne w Nidzicy 2022. Wulgarne zabawy na oczach dzieci. Do sieci trafiły nagrania!

Dożynki gminne w Nidzicy 2022. Wulgarne zabawy na oczach dzieci. Do sieci trafiły nagrania!

2022-08-31 10:01

O dożynkach gminnych w Nidzicy mówi już cała Polska. Wszystko z powodu wulgarnych zabaw, jakie miały miejsce podczas konkursu sołectw. Do sieci trafiły nagrania, a pod nimi fala krytycznych komentarzy. – Nie dość, że jest to żenujące, to dodatkowo szkoda mi tych wszystkich dzieciaków, co musiały na to patrzeć – komentuje jeden z internautów.

Dożynki, zwane również Świętem Plonów, to ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Współcześnie obchodzone są zwykle w jedną z niedziel lub sobót sierpnia lub września po zakończeniu żniw. Mieszkańcy gminy Nidzica świętowali w minioną sobotę 27 sierpnia w parku nad jeziorem miejskim.

Za nami dożynki w Nidzicy

Dożynki w Nidzicy tradycyjnie rozpoczęły się od mszy świętej. Uroczystej inauguracji święta plonów dokonał burmistrz Nidzicy, Jacek Kosmala. Po oficjalnej części wydarzenia rozpoczęła się wyczekiwana zabawa. Inscenizacja mazurskiego wesela, przedstawienie zwyczajów weselnych, degustacja potraw przy suto zastawionym stole i przyśpiewki. Nie mogło zabraknąć także prezentacji wieńców i stoisk sołeckich.

CZYTAJ TEŻ: Warmińsko-Mazurskie Dożynki Wojewódzkie 2022 w Olsztynku. Kiedy się odbędą? [PROGRAM]

Wulgarne zabawy na oczach dzieci. Do sieci trafiły nagrania

Jednym z punktów programu dożynek gminnych w Nidzicy był również konkurs sołectw, który wzbudzić mógł szczególnie dużo emocji. Niekoniecznie pozytywnych. Wszystko z powodu konkurencji, jakie przygotowali organizatorzy. Do sieci trafiły filmiki, na których widać wulgarne zabawy dorosłych, a w oddali przyglądające się wszystkiemu dzieci.

Fala krytycznych komentarzy

Jestem sołtysem od 27 lat i wstyd mi za organizatorów takich żenujących konkursów! - skomentowała Regina Piątkowska, sołtys Byszew.

Może niektórych to śmieszy, jak dla mnie strasznie płytkie.... - dodaje internauta.

Dożynki to święto rolników z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. A tutaj żenada.... zabawa "pijanego wujka" z wesela.

Piękny przykład dajecie dzieciom. Dno totalne.

Taka zabawa dorosłych może odbywać się bez udziału dzieci. Wstyd, że na oczach dzieci tak bawią się dorośli.

Gorzej niż na weselach.

Nie dość, że jest to żenujące, to dodatkowo szkoda mi tych wszystkich dzieciaków, co musiały na to patrzeć.

Eska Summer City Olsztyn! Okrywamy smaki na Jarotach - „Na Rogu Czasu”

Jak widać, z poczuciem humoru bywa różnie. Na szczęście żarty Alberta nigdy nie są niesmaczne:)

Włącz WKRĘTARKĘ i posłuchaj!

Listen to "Chłopak" on Spreaker.