Indykpol AZS Olsztyn - Ślepsk Malow Suwałki

Autor: Indykpol AZS Olsztyn Zielona Armia przegrała pierwszy mecz w sezonie przed własną publicznością

Przegrana olsztyńskich siatkarzy. Komplet punktów pojechał do Suwałk [WIDEO]

2020-09-21 12:29

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w pierwszym meczu przed własną publicznością, ulegli ekipie Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (22:25, 21:25, 27:29). Akademicy doznali drugiej porażki w tym sezonie.

W sobotnim pojedynku na inaugurację w Hali Urania akademicy dobrze radzili sobie w przyjęciu, za to popełniali błędy w ataku i nie byli w stanie zagrozić rywalom zagrywką. Natomiast siatkarze z Suwałk w kluczowych momentach zachowywali zdecydowanie więcej zimnej krwi co stało się przepisem na sukces. Pierwszą partię siatkarze Ślepska wygrali 25:22, w drugiej było 25:21. W trzecim secie emocji było najwięcej. Także w trzecim secie od początku prowadził Ślepsk. Coś drgnęło przy stanie 8:7 dla gospodarzy. Sygnał do walki dał Mateusz Poręba. Chwilę później było 11:9 i 19:17. Jednak ostatnie słowo ponownie należało do gości. Choć olsztynianie mieli w powietrzu kilka piłek setowych, ze zwycięstwa ponownie cieszyli się rywale. Wygrali ostatnią partię 29:27 i całe spotkanie 3:0. Statuetkę MVP otrzymał Bartłomiej Bołądź.

W trzeciej kolejce PlusLigi (w sobotę 26 września) Indykpol AZS Olsztyn podejmie w Hali Urania Aluron CMC Warta Zawiercie.

Indykpol AZS Olsztyn - Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (22:25, 21:25, 27:29)

Indykpol AZS: Rojas, Schulz, Teriomienko, Droszyński, Schott, Żaliński, Gruszczyński (libero) oraz Poręba, Kapica, Andringa, Stępień;

Ślepsk Malow: Takvam, Waliński, Rousseaux, Bołądź, Sapiński, Tuaniga, Filip[owiecz (libero) oraz Czunkiewicz (libero), Kaczorowski, Warda, Rudzewicz.

MVP: Bartłomiej Bołądź (Ślepsk Malow)