Pogoda na czerwiec 2022. Czy będzie gorąco? Ile stopni? Długoterminowa prognoza pogody

i

Autor: Unsplash - Apple Bautista Pogoda na czerwiec 2022. Czy będzie gorąco? Ile stopni? Długoterminowa prognoza pogody

Pogoda na czerwiec 2022. Czy będzie gorąco? Ile stopni? Długoterminowa prognoza pogody

2022-05-17 9:10

Pogoda na czerwiec 2022. Czy w czerwcu będzie gorąco? Ile stopni możemy się spodziewać? Takich informacji z pewnością szuka wiele osób planujących urlop i wypoczynek na świeżym powietrzu w nadchodzącym miesiącu. Sprawdź długoterminową prognozę pogody na czerwiec!

W roku ubiegłym czerwiec przyniósł nam tropikalne upały. Temperatury w niemal całym kraju przekraczały nawet 34 stopnie Celsjusza. Przez Polskę przechodził też niebezpieczny front burzowy, powodujący wiele szkód. Czy czerwiec 2022 będzie równie gorący i niebezpieczny pod względem zjawisk atmosferycznych? Jaka pogoda w czerwcu 2022?

Pogoda na czerwiec 2022. Czy będzie gorąco? Ile stopni? Długoterminowa prognoza pogody

Długoterminową prognozę pogody na czerwiec 2022 przygotował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Według synoptyków, średnia miesięczna temperatura powietrza oraz miesięczna suma opadów atmosferycznych w całej Polsce powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020.

Co innego pokazuje natomiast model CFS. Według portalu fanipogody.pl, czerwiec będzie miesiącem powyżej średniej klimatycznej. Temperatura może wynosić 1-2 stopni powyżej normy wieloletniej w Polsce.

Tak jak w roku ubiegłym, wystąpić może też wiele niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych. – Wiele wskazuje, że zjawiska burzowe w czerwcu będą groźniejsze niż w 5 miesiącu roku. Oczekiwane są zarówno burze termiczne, jak i też frontowe. Mogą przechodzić przez naszą część Europy zorganizowane układy burzowe w formie MCS, jak i też superkomórki burzowe. Pojawić mogą się burze spowodowane napływem ciepłego, wilgotnego powietrza z rejonu Morza Czarnego. Możliwe są lokalne podtopienia, powodzie błyskawiczne, silne gradobicia, a nawet lokalne trąby powietrzne – informuje portal fanipogody.pl.

ESKA XD #048 | AMSR, SEKRETY PRZYSIĘGI, IGA ŚWIĄTEK, TANIE WAKACJE

Pogoda dla alergików.

Kiedy pyli brzoza, a kiedy trawa? Jak rozróżnić alergię od przeziębienia? Na te pytania w kolejnym odcinku podcastu SuperZdrowi odpowiedział doktor Piotr Rapiejko z Polskiego Towarzystwa Alergologicznego

Listen to "Alergiczne ABC - co w tej chwili nas uczula? Rozmowa dr Piotrem Rapiejko" on Spreaker.