Warmia Energa Olsztyn

i

Autor: Radek Walaugo Warmia Energa Olsztyn zmierzy się w Gdańsku z SMS-em ZPRP

Piłka ręczna. Olsztyńska Warmia Energa powraca do rozgrywek I ligi [AUDIO]

2021-02-13 10:13

Na pierwszoligowe parkiety powracają szczypiorniści Warmii Energa Olsztyn. Podopieczni Jarosława Knopika zainauguruje rundę rewanżową spotkaniem z juniorami SMS-u. Początek sobotniego (13 lutego) spotkania w Gdańsku o 16.

Zmagania na zapleczu Superligi rozpoczęły się dwa tygodnie temu, jednak lider rozgrywek pauzował w związku z wycofaniem się przed sezonem zespołu z Gdyni. Podopieczni trenera Jarosława Knopika tymczasowo stracili pierwsze miejsce na rzecz depczącego im po plecach MKS-u Grudziądz. Olsztynianie już w sobotę mogą powrócić na szczyt tabeli. Pierwszym ligowym rywalem będzie nieobliczalna ekipa Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Gdańska.

– Zobaczymy, w jakim składzie w sobotę zagra SMS – mówi Jarosław Knopik, trener Warmii Energa Olsztyn

- Obserwuję spotkania turnieju juniorskiego, w którym gra wielu zawodników z Gdańska. Na pewno są w gazie, ale z drugiej strony trzy mecze w trzy dni też wyczerpują. Chłopacy na pewno chcą się pokazać, bo są ostatnim rocznikiem gdańskiej szkoły, która jest likwidowana. Poza tym walczą o miejsca w zespołach seniorskich. No cóż, my chcemy pokazać swoją piłkę ręczną, narzucić swój styl gry i wywalczyć komplet punktów – podkreśla trener Knopik.

Jarosław Knopik zapewnia, że jego drużyna jest gotowa na walkę o awans do Superligi.

– Pierwsza runda dała nam odpowiedź, czy nasze ambicje są słuszne. Dzisiaj już oficjalnie mówimy o tym, co chcemy osiągnąć. Chcemy zagrać w turnieju barażowym o wejście do Superligi. Uważam, że mentalnie i jakościowo jesteśmy gotowi do walki w rundzie rewanżowej o utrzymanie fotelu lidera. Nie ma w nas strachu. Wierzymy w swoje umiejętności i wiemy, że nie mamy się oglądać na innych, tylko robić swoją pracę. – podsumowuje trener Jarosław Knopik

Posłuchaj: O przygotowaniach do drugiej części rozgrywek I ligi piłki ręcznej mówi Jarosław Knopik – trener Warmii Energa Olsztyn

Jesteś dobrym kierowcą? Sprawdź, czy potrafisz prowadzić auto w trudnych warunkach

Pytanie 1 z 15
Czy jadąc we mgle, możesz spodziewać się wydłużonej drogi hamowania auta?

W sobotę Warmia Energa Olsztyn zainauguruje rundę rewanżową spotkaniem z juniorami SMS-u. Początek spotkania w Gdańsku o 16.

Najczęściej kradzione samochody [Toyota, BMW, Renault] | ESKA XD - Prosto z salonu #16

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!