Piekielne upały w Olsztynie. Miasto NIE URUCHOMI kurtyn wodnych. Jaki jest powód?

i

Autor: UM Olsztyn Piekielne upały w Olsztynie. Miasto NIE URUCHOMI kurtyn wodnych. Jaki jest powód?

Piekielne upały w Olsztynie. Miasto NIE URUCHOMI kurtyn wodnych. Jaki jest powód?

2021-06-18 12:00

Fala upałów ogarnęła całą Polskę. Temperatury przekraczające 30 stopni Celsjusza dają się we znaki także mieszkańcom Olsztyna. Zwykle, w taką pogodę, chwilę ochłody dawały ustawione w mieście kurtyny wodne. W tym roku jednak miasto zdecydowało się ich NIE URUCHAMIAĆ. Z jakiego powodu? Szczegóły w artykule.

Fala upałów w ten weekend przetoczy się przez Polskę. Na wysokie temperatury powinni uważać także mieszkańcy oraz goście stolicy Warmii i Mazur. W przypadku temperatur zbliżających się do ok. 30 stopni Celsjusza Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Olsztynie zawsze uruchamiało wodne kurtyny, które dawały ulgę osobom przemierzającym miasto pieszo. Poza tym z początkiem maja zawsze działać zaczynały uliczne zdroje. Niestety, w tym roku - podobnie, jak w minionym - miasto zdecydowało nie stosować takiego rozwiązania.

- Zwróciliśmy się do Powiatowego Inspektora Sanitarnego z zapytaniem dotyczącym możliwości uruchomienia kurtyn i zdrojów na terenie miasta podczas tegorocznego sezonu turystycznego - informuje Anita Chudzińska z olsztyńskiego PWiK-u. - Inspektor, z powodu trwającej pandemii nie rekomenduje jednak takiego rozwiązania.

Inspekcja sanitarna w piśmie do olsztyńskich wodociągów uzasadnia taką rekomendację brakiem możliwości systematycznej dezynfekcji wylewek oraz łatwością rozprzestrzeniania się wirusa.

Na podst. UM Olsztyn

Raport z Anteny 17.06

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Gdzie nad jezioro na Warmii i Mazurach? Zobacz TOP 10 najlepszych plaż [GALERIA]