Koronawirus. Władze Olsztyna apelują, by nie organizować osiemnastek [AUDIO]

2020-10-16 14:07 Andrzej Brzozowski
Władze Olsztyna apelują do rodziców o ograniczenie tzw. osiemnastek
Autor: Unplash

Władze stolicy Warmii i Mazur skierowały apel do rodziców uczniów olsztyńskich szkół średnich. Apel nietypowy, ale w obecnym czasie bardzo ważny. Chodzi o ograniczenie organizacji osiemnastek swoich dzieci. - Wiemy, że są to nowe źródła zakażeń - mówi Ewa Kaliszuk, wiceprezydent Olsztyna, odpowiedzialna m.in. za oświatę. Więcej na ten temat przeczytasz na ESKA Olsztyn.

Od soboty (17 października) Olsztyn znajdzie się w czerwonej strefie zagrożenia koronawirusem. Z tego powodu obowiązywać będzie m.in. ograniczenie klientów w placówkach handlowych, zakaz organizacji wesel (od 19 października), szkoły wyższe oraz szkoły średnie przejdą natomiast w tryb nauczania zdalnego.

Władze Olsztyna, analizując sytuację, postanowiły zaapelować do rodziców uczniów olsztyńskich szkół średnich, by ograniczyli organizację osiemnastek swoich dzieci. Dotychczas ogniskami zakażeń koronawirusem były głównie wesela, teraz dołączyły do nich okolicznościowe imprezy, organizowane przez młodzież.

- Mamy do Was ogromną prośbę o powstrzymanie się w najbliższym czasie od organizowania imprez okolicznościowych, w szczególności tzw. osiemnastek - mówi Ewa Kaliszuk, wiceprezydent Olsztyna. - Powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne informują, że właśnie na tych imprezach, na tych spotkaniach dochodzi do kolejnych zakażeń koronawirusem. Zadbajmy o siebie, innych, o nasze rodziny, o innych obywateli. Zróbmy wszystko, co można w tym trudnym okresie – podkreśla.

Posłuchaj: Ewa Kaliszuk, wiceprezydent Olsztyna. Władze miasta proszą, by nie organizować osiemnastek.

Ostatnia doba (piątek, 16 października) przyniosła ponownie wysoką liczbę zakażeń koronawirusem na Warmii i Mazurach. Tym razem to 181 osób z prawie wszystkich powiatów. Najwięcej 49 z Olsztyna, 26 z powiatu kętrzyńskiego, 17 z powiatu olsztyńskiego, 14 z powiatu ostródzkiego. Duże ogniska choroby to szpital MSWiA i szpital miejski w Olsztynie.

Czy sprzątanie mieszkania odchudza? | ESKA XD - Fit vlog #5

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.