Limity klientów w sklepach. Rząd postanowił złagodzić nowe obostrzenia

2020-10-16 10:38 agada PAP
Limity klientów w sklepach. Ile osób może przebywać w sklepie?
Autor: Unplash Limity klientów w sklepach. Ile osób może przebywać w sklepie?

Ile osób może przebywać w sklepie? Okazuje się, że więcej, niż w czwartek (15 października) zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Limity dotyczące osób w sklepach w strefach czerwonych zostaną uzależnione - podobnie jak wiosną - od powierzchni placówki handlowej. Szczegóły na ESKA Olsztyn.

Poszukiwacze skarbów znaleźli zaginioną obrączkę

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Limity klientów w sklepach. Ile osób w sklepach w strefie czerwonej?

Podczas czwartkowej konferencji prasowej rząd ogłosił nowe obostrzenia. Dla miast i powiatów ze strefy czerwonej zapowiedziano m.in. ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych do 5 osób na 1 kasę. Jednak w piątek rano obostrzenie to zostało złagodzone. Jak przekazał rzecznik rządu Piotr Müller, limity dotyczące osób w sklepach w strefach czerwonych zostaną uzależnione od powierzchni.

Oznacza to, że od soboty (17 października) dla sklepów o powierzchni do 100 m. kw. przypada 5 osób na kasę, natomiast dla sklepów powyżej 100 m. kw. - 1 osoba na 15 m. kw.

Ponadto, zgodnie z nowymi restrykcjami, od soboty 17 października, zarówno w strefie żółtej, jak i czerwonej lokale gastronomiczne będą mogły działać w godz. 6.00-21.00. Po godzinie 21 będą mogły wydawać posiłki tylko na wynos. Tylko co drugi stolik w restauracji czy barze będzie mógł być zajęty.

Przypomnijmy również, że od czwartku (15 października) obowiązują godziny dla seniorów. W godzinach od 10 do 12 w sklepach zakupy mogą zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia.

(ESKA Olsztyn, PAP)