Olsztyńskie schronisko przywraca spacery i apopcje. Zwierzaki czekają! [AUDIO, FOTO]

2020-06-03 15:01 AK

Zwierzakom ze schroniska w Olsztynie pandemia też dała się we znaki. Sytuacja w azylu przy ul. Turystycznej powoli wraca jednak do normalności. Czas na kolejny krok, a raczej na spacer. Już nie tylko wolontariusze mogą zabierać psy na rekreacyjny wypad. To ważna zmiana, bo do tych wspólnych wypraw nie tylko zwierzaki zdążyły się bardzo przyzwyczaić !

Powrót do dobrej olsztyńskiej tradycji nastąpił 1 czerwca. Od tego dnia znów można zabrać psa ze schroniska i razem z nim ruszyć w plener, żeby skorzystać z uroków wiosny. Na spacer trzeba się wcześniej umówić. Są też ograniczenia czasowe (spacery obecnie możliwe są od poniedziałku do piątku w godz. 8-15). Najważniejsze jednak, że po prawie trzech miesiącach takie wspólne wypady znów są możliwe. W czasie narodowej kwarantanny, aktywność zwierzaków ze schroniska była mocno ograniczona.

Wcześniej psy wyprowadzali tylko wolontariusze, którzy mieli ze schroniskiem podpisane porozumienie. Teraz schroniskowe psiaki mogą wyprowadzać wszyscy chętni. Te osoby nie wchodzą na teren schroniska, tylko zgłaszają telefonicznie chęć odbycia spaceru, a my pieska przyprowadzamy do bramki i udzielamy krótkiego instruktażu - mówi Agata Jastrzębska, koordynatorka wolontariatu w olsztyńskim schronisku.

Posłuchaj: Agata Jastrzębska o powrocie i zasadach wspólnych spacerów ze zwierzakami z olsztyńskiego schroniska

Psy już przebierają nogami, a raczej łapami, bo teraz tych spacerów będzie na pewno więcej. Pamiętajcie tylko, zanim wybierzecie, by zabrać psa na spacer, zadzwońcie do schroniska. Taki wcześniejszy kontakt jest wymagany, by wszystko przebiegało sprawnie, a pies już na Was czekał. Zwierzaki, czekają też na nowy dom.

W olsztyńskim schronisku dla zwierząt znajduje się obecnie 100 kotów i 115 psów.

Zobacz jak bawią się malutkie rysie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.