Szymany gotowe na wznowienie połączeń. Loty do Krakowa już w czerwcu! [GALERIA]

2020-06-03 13:40 Andrzej Brzozowski

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury gotowy na wznowienie połączeń pasażerskich. Loty krajowe najprawdopodobniej powrócą na tym lotnisku 15 czerwca. Od tego dnia będzie można skorzystać z połączenia do Krakowa.

Mazurski port lotniczy został już przystosowany do ponownej obsługi pasażerów zgodnie z wytycznymi krajowych i międzynarodowych organizacji zajmujących się ochroną zdrowia i bezpieczeństwem w transporcie lotniczym. Jak informuje rzecznik prasowy portu Dariusz Naworski przed zakupem biletu należy dokładnie zapoznać się z zaleceniami danej linii lotniczej oraz warunków odprawy, jakie obowiązują na lotnisku - wszystkie informacje dostępne są na stronach przewoźników i na stronie www.mazuryairport.pl

Jakie są zasady odprawy pasażerów w porcie Olsztyn-Mazury?

Zaleca się pasażerom, by przed podróżą dokonali odprawy online i posiadali kartę pokładową w telefonie, a nie w formie papierowej oraz aby przybywali na lotnisko na co najmniej 3 godziny przed planowanym odlotem. Dostęp do terminala zostaje ograniczony wyłącznie do pasażerów z ważną kartą pokładową/biletem (oraz opiekunów osób niepełnosprawnych i dzieci), a wejście do terminala możliwe będzie tylko jednymi drzwiami i odprowadzający będą musieli pożegnać się z podróżnymi przed terminalem.

Na wejściu do terminala każdy pasażer będzie musiał poddać się kontroli pomiaru temperatury ciała. Podczas wejścia na terminal i w czasie całej podróży, pasażer będzie musiał zasłaniać nos i usta maseczką (maski będzie można zakupić w specjalnym automacie przed terminalem oraz w punkcie informacji lotniskowej).

W terminalu wyznaczono także nowe ścieżki poruszania się pasażerów, które zapewniają podróżnym bezpieczny dystans 1,5 m od innych osób. Pojawiły się znaczniki na podłogach, ścianach, fotelach i urządzeniach, dzięki którym pasażerowie będą mogli łatwiej przestrzegać obowiązujących na lotnisku zasad sanitarnych. Pracownicy lotniska sprawdzają karty pokładowe i dowody osobiste osłonięci ekranami z pleksi.

Loty krajowe w porcie lotniczym Olsztyn-Mazury najprawdopodobniej zostaną wznowione od 22 czerwca.

Spotkanie z okazji dnia dziecka Sportowcy Dzieciom Szpital Dziecięcy w Olsztynie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Wakacje z dala od tłumów - śląskie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.