Olsztyn. Zmiany w organizacji ruchu na Nagórkach. Jak pojadą kierowcy? [MAPA]

i

Autor: Mapa UM Olsztyn/ zdjęcie Canva Olsztyn. Zmiany w organizacji ruchu na Nagórkach. Jak pojadą kierowcy? [MAPA]

Olsztyn. Zmiany w organizacji ruchu na Nagórkach. Jak pojadą kierowcy? [MAPA]

2022-09-22 15:12

Mieszkańców Olsztyna czekają kolejne zmiany w organizacji ruchu w związku z budową nowej, tramwajowej infrastruktury. W piątek (23 września) stanie się tak w rejonie skrzyżowania ulic Krasickiego z Murzynowskiego. Szczegóły poniżej.

Wykonawca prac zapowiada wprowadzenie zmian ok. 22:00 w najbliższy piątek (23 września). Będą polegać na zamknięciu dojazdu od strony osiedla do dróg lokalnych z parkingiem wzdłuż ul. Krasickiego.

Wyjazd z ul. Murzynowskiego i dróg lokalnych odbywać się będzie poprzez skręt w prawo w ul. Krasickiego, natomiast z wnętrza osiedla bezpośrednio poprzez ul. Wańkowicza. Na skrzyżowaniu nastąpi korekta pasów ruchu oraz zamknięcie przejazdu przez ul. Murzynowskiego na wysokości budynku nr 2. Ruch po ulicy Krasickiego na odcinku od ul. Murzynowskiego do ul. Synów Pułku odbywać będzie się dwukierunkowo po jednej jezdni (od strony osiedla Mazurskiego).

Nie są planowane istotne zmiany w lokalizacji przystanków komunikacji miejskiej oraz ciągów dla pieszych.

Olsztyn. Zmiany w organizacji ruchu na Nagórkach. Jak pojadą kierowcy? [MAPA]

i

Autor: UM Olsztyn

Zamknięcie ul. Murzynowskiego jest spowodowane wykonaniem odcinków sieci cieplnej i gazowej oraz kanalizacji deszczowej. Prace mają potrwać około trzech tygodni.

Olsztyn. Mistrz parkowania zatarasował cały chodnik