Stwarzał ZAGROŻENIE TERRORYSTYCZNE w Polsce. Palestyńczyka zatrzymano w Olsztynie

i

Autor: Straż Graniczna - zdjęcie ilustracyjne Stwarzał ZAGROŻENIE TERRORYSTYCZNE w Polsce. Palestyńczyka zatrzymano w Olsztynie

Stwarzał ZAGROŻENIE TERRORYSTYCZNE w Polsce. Palestyńczyka zatrzymano w Olsztynie

2021-06-17 7:28

Na terenie Olsztyna straż graniczna, na wniosek Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, zatrzymała Palestyńczyka, którego dalszy pobyt w Polsce stwarza realne zagrożenie o charakterze terrorystycznym. Zatrzymany przebywa obecnie w ośrodku Straży Granicznej, gdzie oczekuje na wydalenie z kraju.

Jak poinformował PAP rzecznik Ministra Koordynatora Służb Specjalnych Stanisław Żaryn, straż graniczna, działając a wniosek Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, zatrzymała 24 maja br. mężczyznę pochodzącego z Autonomii Palestyńskiej. - Materiały zgromadzone w tej sprawie wskazują, że Palestyńczyk utrzymuje relacje z członkiem organizacji terrorystycznej, jest silnie zradykalizowany religijnie i nie stosuje się do zasad współżycia społecznego - wskazał rzecznik.

- Ustalono, iż w przeszłości radykalna postawa o podłożu religijnym powodowała frustrację mężczyzny, która przełożyła się na podejmowanie działań agresywnych wobec innych osób. Zatrzymany wskazuje skłonność do przemocy i ma niestabilną osobowość - wyjaśnił rzecznik Ministra - Koordynatora Służb Specjalnych.

Materiały ABW dowodzą również, że mężczyzna posiada wiedzę z zakresu chemii, technologii i obsługi broni palnej. W ocenie Agencji pobyt Palestyńczyka w Polsce stwarza bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa wewnętrznego RP.

Zgodnie z decyzją sądu Palestyńczyk trafił do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców, gdzie czeka na wydalenie z Polski - podał Stanisław Żaryn. (PAP)

Raport z anteny 16.06, godz.10

W tych sytuacjach NIE DOSTANIESZ ŚLUBU w kościele. Lista 12 powodów [GALERIA]