Olecko. Kierowca zasłabł w czasie jazdy. Szkolny autokar ZATRZYMALI UCZNIOWIE z opiekunką

i

Autor: pexels.com/ zdjęcie ilustracyjne Olecko. Kierowca zasłabł w czasie jazdy. Szkolny autokar ZATRZYMALI UCZNIOWIE z opiekunką

Olecko. Kierowca zasłabł w czasie jazdy. Rozpędzony autokar ZATRZYMALI UCZNIOWIE z opiekunką

2021-06-16 14:35

Kierowca autobusu szkolnego zasłabł za kierownicą w czasie jazdy. Kiedy pasażerowie zauważyli, co się dzieje, natychmiast zerwali się, by zatrzymać rozpędzony autokar. Dzięki szybkiej reakcji dwóch nastolatków i ich opiekunki nie doszło do wypadku. Niestety 63-letni mężczyzna, mimo udzielonej pomocy medycznej, zmarł.

Informacja o tej groźnej sytuacji dotarła do oleckich policjantów w poniedziałek (14 czerwca) rano. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, kierujący autobusem szkolnym zasłabł za kierownicą, a pojazd został zatrzymany przez osoby nim podróżujące. Niestety pomimo udzielonej szybko pomocy medycznej 63-latek zmarł.

- W toku podjętych dalszych czynności przez policjantów okazało się, że mogło dojść do większej tragedii. Jednak szybka i odważna reakcja dwóch nastolatków jadących do szkoły oraz ich opiekunki pomogła jej uniknąć. Kiedy kobieta oraz 13 i 15-latek zauważyli co dzieje się z kierowcą natychmiast zareagowali - wyrzucili bieg i nacisnęli na hamulec. Dzięki temu autokar zatrzymał się bezpiecznie na drodze - informuje podkom. Justyna Sznel, oficer prasowa oleckiej policji.

Raport z anteny 16.06, godz.10

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Te osoby komary gryzą częściej! Nie bez przyczyny. Sprawdź 7 powodów [GALERIA]