Olsztyn. Rondo u zbiegu ul. Bartąskiej, Stawigudzkiej i Złotej. Rozpoczęto budowę

i

Autor: Google Street View/ Google Maps Olsztyn. Rondo u zbiegu ul. Bartąskiej, Stawigudzkiej i Złotej. Rozpoczęto budowę

Olsztyn. Rondo u zbiegu ul. Bartąskiej, Stawigudzkiej i Złotej. Rozpoczęto budowę

2022-09-29 13:38

Gmina Stawiguda rozpoczęła budowę ronda zbiegu ulic Bartąskiej, Stawigudzkiej i Złotej - przy tych ulicach powstało w ostatnich latach wiele bloków, dotychczasowe drogi i skrzyżowania są zakorkowane. Ponadto gmina Stawiguda odnotowuje najwyższy w skali kraju wzrost liczby mieszkańców.

Gmina Stawiguda poinformowała w czwartek, że rozpoczęła się budowa ronda w miejscu zbiegu ulic Bartąskiej, Stawigudzkiej i Złotej. "Ma to poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu" - zapowiedziano i dodano, że inwestycja została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, po 700 tys. wyłożyły gmina i powiat olsztyński.

"Rozpoczęły się już prace przygotowawcze oraz pierwsze przebudowy sieci uzbrojenia terenu. Przed zimą wykonawca planuje wykonywać prace związane z infrastrukturą podziemną oraz część robót związanych z konstrukcją samego ronda, tak aby nie powodować większych utrudnień w ruchu" - podano w komunikacie.

W ostatnich latach w rolniczej gminie Stawiguda, która sąsiaduje z Olsztynem powstało wiele bloków wielorodzinnych i osiedla domów jednorodzinnych. Stawiguda najszybciej rosnącą gminą w Polsce. GUS podał nowe dane ze spisu powszechnego

Nowe rondo ma być gotowe do końca przyszłego roku.

EXPRESS BIEDRZYCKIEJ Czy Putin użyje broni jądrowej? Ekspert mówi, co może nas czekać