podróże

Nowy wakacyjny kierunek z lotniska w Szymanach. Europejczycy uwielbiają tę destynację. Sprzedaż wczasów już ruszyła!

2024-03-04 7:30

Gdzie polecieć na wakacje 2024 z Lotniska Olsztyn-Mazury w Szymanach? W tym roku siatka połączeń czarterowych warmińsko-mazurskiego portu zwiększyła się o nowy kierunek. Polecimy już nie tylko do tureckiej Antalyi czy tunezyjskiej Enfidhy, ale również do albańskiej Tirany. Szczegóły poniżej.

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury zyskuje nowe połączenie czarterowe na wakacje 2024

Lotnisko Olsztyn-Mazury może pochwalić się coraz bogatszą wakacyjną ofertą. W czerwcu ubiegłego roku z Szyman odleciał pierwszy samolot do tureckiej miejscowości Antalya, a pod koniec wakacji ogłoszono kolejny nowy wakacyjny kierunek – do tunezyjskiej Enfidhy. W listopadzie pojawiła się również informacja o lotach do Bułgarii. Jednak, jak poinformował nas rzecznik portu Dariusz Naworski, Itaka zrezygnowała z oferowania tego kierunku ze względu na brak zainteresowania. Zamiast Bułgarii będą loty czarterowe do Tirany, stolicy Albanii. Itaka właśnie rozpoczęła sprzedaż wczasów. Loty będą realizowane w każdy czwartek od 20 czerwca do 29 sierpnia 2024 roku.

Albania to urokliwy kraj w południowej Europie, leżący u brzegów Morza Adriatyckiego i Jońskiego. Znana jest z kryształowo czystych wód i doskonałej pogody, z około 290 słonecznymi dniami w roku, stanowi idealny cel dla tych, którzy pragną spędzić wakacje w wyjątkowym miejscu. Gwarancja słonecznej pogody, bogata oferta bazy hotelowej z atrakcjami dla całej rodziny, klimatyczne miasteczka i bałkańska gościnność sprawiają, że Albania staje się bardzo pożądanym kierunkiem podróży Europejczyków.

– Albania to ekscytująca destynacja, która z pewnością zaciekawi wielu mieszkańców Warmii i Mazur, planujących tegoroczny urlop. Współpraca, rozwijająca się pomiędzy Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury a Itaką, potwierdza potencjał naszego regionu w zakresie generowania ruchu czarterowego, co w niedalekiej przyszłości może przełożyć się na uruchomienie kolejnych wakacyjnych kierunków prosto z warmińsko-mazurskiego lotniska – podkreśla Marcin Kuchciński, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Zarząd Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury podkreśla, że do aktualnej oferty mogą dołączyć kolejne kierunki.

Darmowy parking na lotnisku

W sezonie letnim powróci również specjalna promocja dla wszystkich klientów Itaki wylatujących z Szyman – parking na lotnisku tylko za 1 zł. Wakacje z wylotem Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury można już rezerwować na stronie internetowej www.itaka.pl i w Salonach Firmowych ITAKI, a także w wybranych biurach podróży.

Eska Summer City Olsztyn! Odwiedziliśmy Port Lotniczy Olsztyn-Mazury