Lidl

i

Autor: pixabay.com Lidl

Inwestycje

Nowy Lidl pod Olsztynem. Gdzie dokładnie powstanie? Kiedy otwarcie sklepu?

2023-03-23 7:17

Pod Olsztynem, a dokładnie w Dywitach w miejscu dawnego przedsiębiorstwie Centbet powstanie nowy Lidl! Na kiedy zaplanowano otwarcie sklepu? O szczegółach poinformowała w mediach społecznościowych Gmina Dywity.

Nowy Lidl pod Olsztynem. Prace już się rozpoczęły

Gmina Dywity się rozwija. Na początku lutego rozpoczęła się tu budowa stacji paliw MOYA oraz budowa dyskontu handlowego marki ALDI. Pod koniec roku 2022 otwarto tu także Biedronkę. Teraz czas na kolejną sieć. W miejscu dawnego przedsiębiorstwa Centbet mieszczącego się przy DK 51 ma powstać Lidl.

– Pierwszego dnia wiosny na działce po dawnym przedsiębiorstwie Centbet przy DK51 rozpoczęły się prace rozbiórkowe związane z planowaną budową sklepu sieci Lidl w tym miejscu. Po usunięciu budynków będą prowadzone pracę ziemne i fundamentowe, przebudowana zostanie również droga gminna, która prowadzić będzie do nowego sklepu, a dalej do GOM Dywity i Auto-Części Zbigniew Korkuć – informuje w mediach społecznościowych Gmina Dywity.

Na kiedy zaplanowano otwarcie Lidla?

– W zależności od warunków pogodowych cała inwestycja powinna zostać zrealizowana w ciągu 6-7 miesięcy, a otwarcie sklepu jest zaplanowane jeszcze w tym roku. Uzgadniane są też rozwiązania drogowe z zarządcą DK51 dotyczące jak najlepszych warunków obsługi komunikacyjnej terenu i połączenia go z drogą krajową – podaje Gmina.

Eska Daje Szkołę #1 Co to jest inflacja?