Poszedł na zakupy do Biedronki. Cena majonezu wprawiła go w osłupienie

i

Autor: pixabay.com/ Twitter: Rafał Mundry Ekonomista poszedł na zakupy do Biedronki. Cena majonezu wprawiła go w osłupienie

Wielkanoc 2023

Poszedł na zakupy do Biedronki. Cena majonezu wprawiła go w osłupienie

2023-03-22 7:46

Jeżeli planowaliście zajadać się w Wielkanoc sałatką jarzynową, mamy dla was złe wieści. Fortunę wydamy nie tylko na jajka, ale też na majonez. Za 800 ml majonezu popularnej marki trzeba zapłacić w Biedronce niemal 16 złotych. To o ponad 100 procent więcej niż rok temu.

Wielkanoc będzie droga. Załamują nie tylko ceny jajek, ale też majonezu

Tegoroczne święta wielkanocne niestety do najtańszych należeć nie będą. Wszystko przez drastycznie rosnące ceny produktów, bez których nie wyobrażamy sobie świątecznego stołu. Więcej zapłacimy nie tylko za jajka, ale również za majonez. Na zakupy do jednego z popularniejszych supermarketów – Biedronki – wybrał się w ostatnim czasie ekonomista Rafał Mundry. Gdy spojrzał na cenę majonezu znanej marki, mocno się zdziwił. Swoim przykrym odkryciem podzielił się w mediach społecznościowych.

– Przed Wielkanocą ludzie teraz patrzą i nie dowierzają... I już nie chodzi o paprykę... Rok temu na promce można było kupić taki nawet za 8 zł. Ale może chociaż będziemy zdrowsi? – napisał na Twitterze.

Chodzi o majonez marki Winiary. Jak widać na zdjęciu dołączonym do wpisu, za 800 ml trzeba obecnie zapłacić 15,99 złotych. Oznacza to, że cena wzrosła aż o ponad 100 procent!

Ile kosztował ten sam majonez w latach poprzednich?

Na dowód ekonomista pokazał zdjęcia cen z gazetek promocyjnych tego samego produktu w poprzednich latach.

– 2020: po 6,99 zł (za 900 ml) 2022: po 7,50 zł (za 820 ml) 2023: po 15,99 zł (za 800 ml) Nie tylko drożej. Ale i mniej. Shrinkinflacja, shrinkflation inflacja malejących opakowań. A jak nie będzie schodził, to będzie jak z masłem – dodał.

Oświadczenie marki Winiary. Poniżej publikujemy pełną treść.

"Pragniemy poinformować, że przytoczone w materiale przykłady dotyczące Majonezu Dekoracyjnego WINIARY odnoszą się do oferty sezonowej i dedykowanej dla danej sieci handlowej. Produkty w takiej ofercie są każdorazowo tworzone na życzenie i według preferencji klienta biznesowego, dlatego mogą być dostępne w różnych pojemnościach, takich jak przytoczone 800, 820 czy 900 ml. Zmienne pojemności w ubiegłych latach wynikają z zapotrzebowania poszczególnych sieci handlowych i nie są częścią standardowej oferty marki – na rynku w stałej ofercie były i są dostępne warianty Majonezu Dekoracyjnego WINIARY w pojemnościach: 250 ml, 300 ml, 400 ml, 700 ml. Dodatkowo w sieci sklepów Biedronka całorocznie dostępna jest wersja 500 ml. W związku z inflacją – podwyżki cen w kategorii majonezów były nieuniknione i objęły wszystkie marki dostępne na rynku. Dbając o utrzymanie najwyższej jakości naszych produktów, my również byliśmy zmuszeni podnieść ceny. Jako producent nie mamy jednak wpływu na końcową cenę widoczną dla konsumenta przy półce sklepowej."

Gazetka z Biedronki z 1999 roku obiegła sieć. Nie uwierzysz, jakie były wtedy ceny!

Eska Daje Szkołę #1 Co to jest inflacja?